Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

40 ülkeden topladığı enstrümanlar ile sergi açtı

Kültür Sanat

31 Aralık 2016 Cumartesi 16:06:23

Son Güncelleme: 01/01/2017 17:19:33

40 ülkeden topladığı enstrümanlar ile sergi açtı

Koleksiyoner Cavit Polat, 40 ülkeden topladığı üflemeli, vurmalı ve telli 250 enstrümanı Gaziantep’te açtığı sergi ile meraklılarının beğenisine sundu.

40 ülkeden toplanan enstrüman sergisi

Orta Doğu’dan Balkanlara, Afrika’dan Avrupa’ya kadar toplam 40 farklı ülkenin yöresel müzik enstrümanlar 15 gün boyunca Gaziantep Sanat merkezinde sergilenmeye devam edecek. Halkın büyük bir ilgi ve merak ile gezdiği sergide, antika oldukları halde kullanılabilir durumda olan müzik aletleriyle geçmiş dönemlere ait taş plak ve müzik kutuları vatandaşlar tarafından ilgi gördü.

Serginin koordinatörlüğünü yapan Cansu Ulukuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “düzenledikleri serginin beklenenden fazla ilgi gördüğünü” belirtti. Gaziantep’de ilk defa sergi düzenlediklerini söyleyen koordinatör Ulukuş, “Farklı bir sergi görmek insanlara değişik geldi. Fazla ilgiden dolayı serginin süresini bir hafta daha uzattık.” dedi.

İnsanların ilgisinden çok memnun olduklarını dile getiren Ulukuş, şunları da ekledi: “15 günde bin 990 kişi ziyaret gerçekleştirdi. Sergiye gelen vatandaşlar sürekli olarak böyle farklılıklar görmek istediklerini ilettiler. Yurt dışından da ziyaretçilerimiz oldu. Onlar da kendi ülkelerindeki aletleri görmekten dolayı çok mutlu oldular. Güzel Sanatlar ve konservatuardan da hocalar büyük ilgi gösterdi. Çalışabilir durumdaki taş plak ve müzik kutularına ilgi daha fazlaydı. Cavit beyin kararına göre sergiler devam edebilir.”

(AA)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı