Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

2017’de televizyonda kaç dizi oynayacak?

Dizi Haberleri

9 Ocak 2017 Pazartesi 17:57:46

Son Güncelleme: 09/01/2017 18:06:05

2017’de televizyonda kaç dizi oynayacak?

2017 ile birlikte şimdiden yeni diziler izleyicileri ile buluşmaya başladı. Şuana kadar yeni sezonda izleyiciler ile buluşacak olan toplamda 45 adet dizi olduğu biliniyor.

2017 yılında kaç dizi yayınlanacak

Bu yıl kış sezonunda televizyon izleyicileri hangisini izlesek diye kararsızlığa düşeceği şimdilik en az 45 dizi arasında seçim yapmak zorunda kalacak. Elbette bu sayının artması da mümkün.

Son olarak yakında izleyici ile buluşacağı duyurulan, Hazal Kaya’nın başrolünde yer alacağı Shameless adlı dizinin uyarlaması olacak olan “Utanmaz” dizisi ile birlikte Penguen dergisinden Dudullu Postası, Çoban Yıldızı, İçimdeki Fırtına ile birlikte yayınlananlar ile birlikte 45 diziye ulaşıldı.

Diziler için çıkarılan istatistik, bir dizi yan roller ile birlikte en az 13 kişilik bir oyuncu kadrosuna ihtiyaç duyulduğunu ortaya koyuyor. Bu da, 45 adet dizi üzerinden ele alındığında yaklaşık olarak 800 oyuncu için gelir kapısı anlamına geliyor. Televizyon sektörü istihdam konusunda da son yıllarda oldukça büyük ilerleme kaydetmiş durumda.

Şuanda sektörde yer alan prodüksiyon şirketleri arasında 4 dizi ile ilk sırada Limon Film yer alırken, Ay Yapım – D Yapım ve Endemol 3 dizi ile ikinci sırada yer alıyor. Tabi bunun artan bir eğilimi var ve bu sayıların yıl içerisinde kaç diziye ulaşacağını kestirmek ise güç.

Bu arada 45 tane dizinin 3 tanesi PuhuTv ve BluTv üzerinden online olarak yayınlanacak olan diziler olacak. Bunlardan BluTv üzerinde yayınlanacak olanlar, Masum ve Behzat Ç olacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı