Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

2007 yılında Birleşmiş Milletler En İyi Niyet Elçisi seçilen sanatçı kimdir?

Kültür Sanat

16 Temmuz 2018 Pazartesi 20:47:43

Son Güncelleme: 16/07/2018 20:59:05

2007 yılında Birleşmiş Milletler En İyi Niyet Elçisi seçilen sanatçı kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster 30 bin TL’lik baraj sorusunda sorulan; Anne tarafı göçmen bir aileden gelen, göçmenlere ve sığınmacılarına verdiği destek dolayısıyla 2007 yılında Birleşmiş Milletler En İyi Niyet Elçisi seçilen sanatçı kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji Bölümü mezunu olan 32 yaşındaki yarışmacımız Damla Kaptan, Almanya’da Dresden Teknik Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayıp beş ay önce Türkiye’ye geri dönmüş. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak işe başlayacak olan Damla Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla hayvan hastanesi için birikim yapmak istediğini söylüyor.

Arkadaşları tarafından profösör olarak adlandırılan Damla Kaptan, her tezin ardından muhakkak antitez vermesiyle tanınıyor. Sorularda da düşünme yapısı ekran başındakilere biraz farklı geldi. Çok kolay olan futbol sorusunda joker hakkını kullanarak moreli bozulsa da programda yoluna devam etmeyi başardı.

Baraj sorusunda sesli bir soruyla karşı karşıya kalan yarışmacı, hiç bir fikri olmadan 2 şık arasında şansını denedi ve kazanarak baraj sorusuna gelmeyi başardı.

Kim Milyoner Olmak İster’de 30 bin TL’lik soruda sorulan; Anne tarafı göçmen bir aileden gelen, göçmenlere ve sığınmacılarına verdiği destek dolayısıyla 2007 yılında Birleşmiş Milletler En İyi Niyet Elçisi seçilen sanatçı kimdir?

A- Muazzez Ersoy

B- Ajda Pekkan

C- Sezen Aksu

D- Bülent Ersoy

Doğru Cevap: A

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı