Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

17 Ağustos Depremi Dizisi Geliyor!

Dizi Haberleri

13 Temmuz 2018 Cuma 12:50:32

Son Güncelleme: 13/07/2018 12:59:02

17 Ağustos Depremi Dizisi Geliyor!

Türkiye’yi derin bir üzüntüye ve yasa boğan 17 Ağustos Depremi Dizi oluyor! Türk televizyonları yeni sezonda 17 Ağustos depremi dizisiyle tanışacak! 17 Ağustos depremini ve depremin ardından yaşanan travmaları anlatan dizinin ilk detayları da belli oldu. Bakalım dizi nasıl olacak, hangi oyuncular yer alacak…

17 Ağustos 1999’da İzmit’in Gölcük ilçesi merkezli yaşanan deprem ülkemizi derinden etkilemişti. Birçok insanı kaybettiğimiz 17 Ağustos depreminin dizisi çekilecek! Dizinin başrolü de Fırat Temir oldu! Fırat Temir, dizide depremi yaşayan ve depremin ardından travma sonrası stres bozuklukları yaşayan ve hayata tutunmaya çalışan Rüzgar karakterine hayat verecek.

17 Ağustos dizisinin yapımcılığını piyasada yeni bir firma olan OD Yapım üstlenecek. Dizinin hangi kanalda yayınlanacağı şuan için bilinmiyor. Ancak 17 Ağustos Depremini dizi haline getirecek yapımın cast çalışmaları şuan sürüyor. Fırat Temir’in yanı sıra yeni isimlerin de kadroya eklenerek başarılı bir çalışma yapılması bekleniyor.

Ünlü oyuncu Firket Kuşkan dizi hakkında yaptığı açıklamada dizinin 17 Ağustos depreminde yaşananları insanımıza tam manasıyla aktarabilmek adına dünyaca ünlü profesyonellerle çalışıldığını ve uzun bir süreci kapsayan bir çalışmanın ürünü olacağını söyledi. Ayrıca Gölcük’te Umut Atölyesi adında bir kuruluşun kurularak bu kuruluşun travma sonrası stres bozuklukları ve gelecek depremlerle ilgili farkındalık çalışmaları yaptığını söyledi.

Dizi için kanal görüşmeleri sürüyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı