Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Yeşilçam’ın ünlü dansözlerinden Nimet Alp, hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın ünlü dansözlerinden Nimet Alp, hayatını kaybetti

Magazin

Yeşilçam’ın ünlü dansözlerinden Nimet Alp, hayatını kaybetti

1929, Mersin doğumlu, 1950’li yıllara damgasını vuran dönemin gözde dansözlerinden, oyuncu Nimet Alp, 88 yaşında hayatını kaybetti.

Nimet Alp’in, kısa bir süre önce gündeme gelen, yataktan düşen hastanın hayatını kaybetmesi skandalının bir benzeri sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Zeki Müren, Fikret Hakan, Eşref Kolçak ve Adile Naşit gibi efsane isimler ile aynı filmlerde rol alan Nimet Alp, Mersin’e bağlı Mezitli ilçesinde ki Bahar Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi kalıyordu.

İddiaya göre, dün akşam yataktan düşen Alp, gelen ambulans ile hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi. Bakım evinde ihmal olup olmadığı ile ilgili de soruşturma başlatıldı.

Nimet Alp Kimdir?

1929 doğumlu Yeşilçam oyuncusu Nimet Alp, ünlendiği “Gecekondu Yosması” filmi sonrasında, “Yetim Yavrular”, “Çalsın Sazlar Oynasın Kızlar” ve “Öp Babanın Elini” filmlerinde rol almıştı.


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı