Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Yağmur Tanrısevsin menejeri ile mahkemelik oldu

Yağmur Tanrısevsin menejeri ile mahkemelik oldu

Magazin

Yağmur Tanrısevsin menejeri ile mahkemelik oldu

Menejer-oyuncu arasında yaşanan anlaşmazlıklara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Show Tv’de kısa süre önce final yapan Mayıs Kraliçesi dizisinin başrol oyuncusu da menejeri ile mahkemelik oldu.

Geçtiğimiz günlerde de güzel oyuncu Elçin Sangu’nun da menejeri ile sözleşme feshi nedeni ile davalık olduğu mahkeme görülmüştü.

Oyunculuk kariyeri Pis Yedili dizisi ile başlayan güzel oyuncu Yağmur Tanrısevsin, sözleşmesini fesh ettiği gerekçesi ile menejeri Tümay Özokur ile mahkemelik oldu.

Pek çok ünlü isminde menejerliğini yapan Tümay Özokur, sözleşmeyi tek taraflı ve sözleşme süresinden 1.5 yıl önce fesheden Tanrısevsin’e, 10 bin TL maddi, 50 bin TL manevi tazminat talebiyle dava açtı.

Özokur, “Tanrısevsin, sözleşmeye kadar herhangi bir filmde yer almadı. Özokur, Tanrısevsin’le anne-abla gibi gece gündüz ilgilendi. Saçından ayakkabısına, takısından makyajına kadar ilgilendiği oyuncuya her konuda deneyimlerinden yararlanma fırsatı verdi.” Fesih tarihine kadar 464 bin TL kazanan ünlü oyuncudan % 20 komisyon ücreti olarak 116 bin TL aldığını belirten Özokur, Tanrısevsin’in aranan ünlü bir oyuncu olunca simsarlık ücretini ödememek için sözleşmeyi feshettiğini” belirtti.

Tanrısevsin ise, Ajansta kaldığı süre boyunca kişilik haklarının ihlal edildiğini, şantaja maruz kaldığını iddia eden Yağmur Tanrısevsin de karşı dava açarak ajanstan 50 bin TL manevi tazminat istedi. Kist nedeniyle geçirdiği ameliyat sonrası narkoz etkisindeyken, ajansın basın danışmanının basına servis edilmek üzere fotoğraf çekmek istediğini, izin vermediğini savunan Tanrısevsin, “Fotoğraf çekimine izin vermezseniz, ‘Yağmur kürtaj oldu haberi çıkartırız'” diye şantaj yapıldığı iddiasında bulundu.

Kaynak: haberturk.com


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı