Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Wikipedia kurucusu, World Cities Expo listesinden çıkartıldı

Wikipedia kurucusu, World Cities Expo listesinden çıkartıldı

Özel Haber

Wikipedia kurucusu, World Cities Expo listesinden çıkartıldı

Geçtiğimiz günlerde idari tedbir kararı ile erişim yasağı konulan, ardından mahkeme kararı ile kapatılan Dünya’nın en büyük online ansiklopedisi Wikipedia’nın kurucusu, İBB tarafından etkinlik listesinden çıkartıldı.

Terörün övüldüğü, Türkiye Cumhuriyeti’nin de terör ile aynı düzlemde tutulduğu yazılar nedeni ile, düzeltilmesi istenen bu bilgiler için işlem yapmayan Wikipedia’ya erişim yasağı koyulmuştu.

Wikipedia, bir başka darbeyi de İstanbul Büyükşehir Belediyesinden aldı. Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales, World Cities Expo etkinliğinin davetli listesinden çıkartıldı.

Basın danışmanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Wikipedia kurucusu Jimmy Wales, ‘World Cities Expo Etkinliği’ davetli listesinden çıkartılmış olup karar kendisine iletilmiştir. Kamuoyuna duyurulur.” dendi.

29 Nisan’dan bu yana erişim engeli bulunan Wikipedia’nın gerekli düzenlemeleri yapması halinde, mahkeme kararının kaldırılacağı da ansiklopedi yönetimine iletildi.


Havacılık Yönetimi üzerine master programında yer alan, akademisyen adayı. Kültür sanat, televizyon, sinema ve magazin gibi kategorilerin haberciliğini yapmasının en büyük nedeni de bu alanlara yakından ilgisi. Amacı ise habercilik ilkelerinin korunduğu, haber okurlarına kaliteli ve yararlı haberleri sunmak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Özel Haber

Yukarı