Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Van’lı yönetmenden Çalınan Umutlar filmi

Van'lı yönetmenden Çalınan Umutlar filmi

Film Haberleri

Van’lı yönetmenden Çalınan Umutlar filmi

Van’da kendi imkanlarıyla film çeken Orhan An, kentin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığına dikkat çekmek için ‘Çalınan Umutlar’ filmiyle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

<

Yıllardır Van’da kendi imkanlarıyla film çekmeye çalışan yönetmen-oyuncu Orhan An, son zamanlarda kentin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığına dikkat etmek için kolları sıvadı.

‘Çalınan Umutlar’ ismini verdiği filmiyle madde bağımlılığının önüne geçmek istediğini belirten An, senaryo ile ailelere ve gençlere önemli mesajlar yolladığını söyledi. Senaryoda madde bağımlısı gençlerin sıkıntılarını dinleyen ve onları bu durumdan kurtarmak için çaba sarf eden duyarlı bir vatandaşı canlandırdığını ifade eden An, “Madde bağımlılığı, toplumumuzda son zamanlarda önüne geçilemeyen bir yara haline geldi. Amacımız aileleri bu konuda bilgilendirmek ve gençlerimizi de bu tuzaktan kurtarmaktır” dedi.

Çevirdiği filmin ibretlik olduğunu ve ailelere önemli mesajlar ileteceğinin altını çizen An, “Filmde sosyal medya aracılığı ile sahte aşk ve dostluklarla kandırılan gençlerin, daha sonra uyuşturucu bataklığına düşmeleri konu ediliyor. Çocuklarının ellerine para verip onları okula göndermekle aile olunmaz. Aile evlatlarının takip etmeli, onlara ilgi göstermeli ve her durumundan haberdar olmalıdır. Filmde bunları anlatmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Filmde yaklaşık 30 kişinin rol aldığını da sözlerine ekleyen An, “Senaryosu bana ait olan filmin yönetmenliği, çekimi, montajı, dublajı bana ait. Kıt imkanlarla bir şeyler yapmaya çalıştık. Toplumun hiçbir kesiminden destek almadık” diye konuştu.

Filmin nisan ayında kamu spotu olarak sosyal medyada ve TV kanallarında gösterime gireceğini söyleyen An, Vanlı iş adamları ve yetkililerden destek istedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı