Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ustaya Saygı programında Özay Gönlüm anıldı

Ustaya Saygı programında Özay Gönlüm anıldı

Kültür Sanat

Ustaya Saygı programında Özay Gönlüm anıldı

Denizli’nin halk kültürünü ve ezgilerini tüm dünyaya tanıtan unutulmaz halk ozanı Özay Gönlüm, vefatının 17. yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustaya Saygı” programı ile anıldı.

<

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’nin yetiştirdiği ve eserleri ile dünyaya Denizli ezgilerini taşıyan ünlü halk ozanı Özay Gönlüm’ü vefatının 17. yılında “Ustaya Saygı” programı andı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu ile TRT ses sanatçıları Ahmet Günday ve Sabahattin Gülümser, İsmail Barkan’ın şefliğinde büyük halk ozanı Özay Gönlüm’ün eserlerini seslendirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin de katıldığı gecede salonu dolduranlar unutulmaz bir gece yaşadı.

Özay Gönlüm Denizli’nin dünyaya açılan sesi oldu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gecenin sonunda tüm katılanlara teşekkür ederek, “Özay Gönlüm’ün bugün aramızdan ayrılışının 17. yıl dönümü. Büyük ustayı anmak için bir araya toplandık. Ben sizlere göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı ve büyük ustayı unutmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Büyük ustamız Denizli’nin türkülerini derledi, kaybolmasına mani oldu ve bugünlere gelmesinde büyük paya sahip oldu. Denizli türküleri dünyanın dört bir yanında söyleniyorsa bunun baş mimarı Özay Gönlüm’dür. Ruhu şad olsun” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı