Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Üç Renk balesi Antalya’da yeniden sahnelenecek

üç renk bale gösterisi

Kültür Sanat

Üç Renk balesi Antalya’da yeniden sahnelenecek

Geçtiğimiz sezon prömiyeri gerçekleştirilen ve Üç Renk adını alan üç farklı bale eseri yeniden sahnelenecek.

<

Antalya Devlet Opera Balesi tarafından geçtiğimiz sezon sahnelenen “İç-İn”, “Arada” ve “Danzon” isimli bale gösterileri 27 Aralık Salı akşamı saat 20.00’da yeniden sahneleyecek.

Mikhail Glinka, J.S.Bach ve Marin Marais’in müzikleri ve Berk Sarıbay’ın tarafından hazırlanan kareografi ile sahnelenecek olan İç-İn bale gösterisi, bir dans performansında dansçıların gerçek hayatları ile dans esnasındaki iç dünyalarını yansıtan bir eser. Libretto ve video tasarımı Çiğdem İnan tarafından hazırlanan eserin dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Gürcan Kubilay ve Berk Sarıbay, ışık tasarımı ise Fuat Gök imzasını taşıyor. İç-İn’de Esra Taner(Solo Kız), Burak Özbek(Solo Erkek), Derya Tokgöz ve Tolga Burçak(Pas de Deux Çifti), Burcu Bodur, Melda Özkan, Aslı Çiftçioğlu, Sinem Ertan, Bader Çakan, Seda Manaz, Sevgim Aksoy, Elif Burçe Çaltekin ve Bengü Altunkaş(9 Kız) sahne alacak.

İkinci gösteri olan Arada ise Maurice Ravel’in müziği ve Deniz Özaydın’ın libretto ve koreografisi ile sahnelenecek. İki bölümden oluşan, beş erkek ve bir kadın dansçının sahne aldığı, kadın-erkek ilişkilerini çağdaş bale yaklaşımı ile ele alan özgün bir eser olarak öne çıkıyor. Dekor ve kostüm tasarımı yine Gürcan Kubilay tarafından hazırlanırken, ışık tasarımı Fuat Gök tarafından yapılan eserde piyanist Sait Karabulut ve dansçılar Özde Eren, Kürşat Kılıç, Yağızhan Danış, Umut Çaltekin, Burak Özbek ve Burak Burçak sahnede olacak

Üç Renk’in son rengi olarak sahnelenecek olan Danzon’da Arturo Marquez’in müziği ve Armağan Davran ile Volkan Ersoy’un koreografisini taşırken, kadın ve erkek ilişkisinin en kuvvetli simgesi olan Kırmızı ile soyluluk, ağırbaşlılık ve gücün sembolü, asaletin temsilcisi olan Siyah’ın dansı. Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrasını İbrahim Yazıcı’nın yönettiği eserde dekor tasarımını Tayfun Çebi, kostüm tasarımını Gülay Korkut ve ışık tasarımını Fuat Gök hazırladı. Gecede Esra Taner, Tolga Burçak, Seda Manaz, Burak Özbek, Özde Eren, Yağızhan Danış, Selin Berkmen, Evren İskender, Öykü Ertürk ve Okan Ünal sahne alacak.

  • üç renk bale gösterisi
  • üç renk bale gösterisinden kareler
  • üç renk bale gösterisi
  • üç renk bale gösterisinden kareler
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı