Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

TRT’nin yeni dizisi Kut’ül Amare’nin kadrosu belirginleşiyor

Dizi Haberleri

TRT’nin yeni dizisi Kut’ül Amare’nin kadrosu belirginleşiyor

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz, Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ imzası ile TRT ekranlarına gelecek olan Kut’ül Amare dizisini duyurmuştuk.

TRT'nin yeni dizisi Kut'ül Amare'nin kadrosu belirginleşiyor

Diriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah karakterine hayat veren, ancak daha sonra senaryo gereği ölerek diziden ayrılan Türk sinemasının usta ismi Serdar Gökhan’ın, Mehmetçik Kut’ül Amare’de Gazi Pehlivan karakteri ile izleyici karşısına çıkacağı da duyurduğumuz detaylardandı.

Dev bütçeli yeni dizinin oyuncu kadrosu yavaş yavaş belirginleşmeye başladı. Güneşi Beklerken ve Günebakan dizilerinde başrol oynadıktan sonra, Serçe Sarayı, Aşk Yalanı Sever ve Aşk Laftan Anlamaz’da yardımcı karakter olarak kamera karşısına geçen İsmail Ege Şaşmaz’ın, dizinin başrol oyuncularından biri olacağı öğrenildi. İsmail Ege Şaşmaz, kendisi gibi oyuncu olan ve Söz dizisinde Feyzullah Altıparmak karakterini canlandıran Aytaç Şaşmaz ile de kardeşi.

Şaşmaz’a ek olarak, Vatanım Sensin’de Gürcü Salih rolünü hakkıyla veren Emre Başer’de, Kut’ül Amare’nin oyuncu kadrosunda yer alacak isimlerden olacak.

Kut’ül Amare bilindiği gibi, Osmanlı İmparatorluğu’nun son büyük zaferi olarak görülen, 1916’da İngilizlerin tarihinin en büyük mağlubiyetini yaşadığı kuşatmadan adını almaktadır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı