Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

TRT’den mini dizi: “Aliya”

Dizi Haberleri

TRT’den mini dizi: “Aliya”

Srebrenitsa Katliamı’nın 22. yıl dönümünde TRT genel müdürlüğünü yapan İbrahim Eren’in bilgi verdiği 6 bölümden oluşacak olan mini dizinin detayları ortaya çıkmaya başladı.

TRT'den mini dizi "Aliya"

Usta oyuncu Yurdaer Okur başrolünde yer aldığı mini dizi de, Bosna kahramanı, Bağımsız Bosna Hersek’in kurucusu olan Aliya İzzetbegoviç’i canlandıracak.

Yurdaer Okur’a benzerliği ile dikkat çeken, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda son sınıf öğrencisi olan Burak Poyraz’da İzzetbegoviç’in gençliğini canlandıran isim olacak.

25 yaşında ki Burak Poyraz’ın yanı sıra, İzzetbegoviç’in oğlu, şimdi ki Bosna Hersek Cumhurbaşkanı olan Bakir İzzetbegoviç’i Behzat Ç’de de rol alan Berke Üzrek canlandırırken, onun eşine de Fatoş Kabasakal hayat verecek. 3. bölüm ile birlikte diziye katılacak olan gazeteci Meryemof’u da Seda Kement oynayacak.

Her bölümü 90 dakikadan oluşacak olan 6 bölümlük mini dizi Sancak Medya tarafından ekranlara taşınırken, senaryosunu Ahmet Tezcan kaleme alacak, ödüllü Boşnak yönetmen Ahmet İmamoviç de dizinin yönetmenliğini üstlenecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı