Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Tiyatro Akademi oyuncularından yeni bir başarı daha

Tiyatro Akademi oyuncularından yeni bir başarı daha

Kültür Sanat

Tiyatro Akademi oyuncularından yeni bir başarı daha

Eskişehir Tiyatro Platformu Derneği kuruluşu Tiyatro Akademi oyuncuları 2 günde 2 ayrı oyun canlandırarak, yeni bir başarıya imza attılar.

<

‘Asiye Nasıl Kurtulur’ ve ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ ile Zübeyde Hanım Kültür Merkezi sahnesinde bol alkış alan oyuncular, 2 günde 2 oyun sahnelemeleri ile de seyirciden tam not aldılar.

24 oyuncunun sahnede ter döktüğü oyun “Asiye Nasıl Kurtulur?” ise 27 Ocak’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda bir kez daha sahnelenecek.

Enis Zeytinler’in sahneye koyduğu oyun “Asiye Nasıl Kurtulur?” tiyatro sezonu boyunca oynanmaya devam edecek. Bir hayat kadını olan Zehra’nın kızı olan Asiye; yaşamının yol ayırımında annesi gibi bir hayata mı sürüklenir? Yada azmeder okur ve çalışır namusu ile yaşamını devam ettirir. İkilemini sahnede tartışarak sürdüren oyunda, yan etkenler insanı nasıl etkilediğinin anlatıldığı oyunda dersler, ibretler oyunda açıkça anlatılıyor.

Tiyatro Akademinin diğer oyunu, “Bir Delinin Hatıra Defteri” ise Uğur Yücel tarafından sahneye konulmuş. Oyunun tek oyuncusu ise bu kez Yönetmen-Oyuncu Enis Zeytinler. Melankolik, tek taraflı aşık; Aleksi Poprişcin’in deliliğe giden yolculuğu anlatılıyor. Başarılı bir oyunculuk performansı gösteren oyuncu; oyun sonunda seyirciler tarafından ayakta alkışlandı. 2005 yılından bugüne değin sahnelediği oyunu için Enis Zeytinler teşekkür konuşmasında, “16 yılı geride bıraktığım bu oyunda bugün deliyi 157. kez oynuyorum. Nefes aldığım sürece, sahnede kaldığım oynayabildiğimce bu oyunu sahnelemeye devam edeceğim. Bugün sizlerle buluşmamı sağlayan Eskişehir’deki Gümüşhaneliler Derneği’ne ve siz sevgili izleyenlerime teşekkür ederim. Saygılarımla. Eskişehir’ de burada tiyatro var” dedi.

Eskişehir sahnelerinde oyunları sahnelenmeye başlayan “Tiyatro Akademi” ekibi, Mart ayından başlayarak Türkiye turnelerine çıkacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kurtlar Vadisi Vatan Darbe Girişimi Anlatıyor

← yazdı23 Ocak 2018

Film Haberleri

Canavar Filmi

← yazdı22 Ocak 2018

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018
Yukarı