Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Sıla ile Davut Güloğlu arasında görülen mahkemede gerginlik

sıla ve davut güloğlu basın yolu ile hakaret davası

Magazin

Sıla ile Davut Güloğlu arasında görülen mahkemede gerginlik

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yapılan demokrasi ve şehitler mitingi için darbeye karşıyım ama şova katılmayacağım diyen Sıla kendisine bir televizyon programında bu sözleri üzerine küfür eden Davut Güloğlundan şikayetçi olmuştu.

<

İstanbul 9’uncu asliye ceza mahkemesinde görülen davada sanık sıfatı ile ifade veren Davut Güloğlu duruşmaya avukatı Emrullah Gözcü ile birlikte katılırken, kendisine hakaret ettiği için şikayetçi Sıla Gencoğlu duruşmada bulunmadı ve avukatı Rezan Epözdemir tarafından temsil edildi. Tarafların kimlik tespitinde aylık gelirini ortalama 5 bin TL olarak ifade eden Davut Güloğlu’na hakkındaki suçlama hatırlatılarak savunması soruldu. Savcılık da gerçekleşen sorgusunu tekrar ettiğini belirten Güloğlu’nun avukatı Emrullah Gözcü’nün iddiasına göre duruşma zaptına “Söylemlerimi tekrar ederim” olarak geçirildi. Avukat Gözcü davanın hakimi Ahmet Duymaz’a müvekkilinin “Savcılık ifademi tekrar ederim” dediğini ve bu beyanının zapta geçirilmesini istediklerini belirtti. Yine iddiaya göre bunun üzerine hakim Ahmet Duymaz ile avukat Emrullah Gözcü arasında bu beyan nedeni ile yarım saati bulan sözlü bir tartışma yaşandı. Av. Gözcü, hakimin ifadeyi düzeltememesi üzerine “Müvekkil ne diyorsa onu geçmiyorsunuz. Lütfen saygılı olun” dediğini belirtti. Hakim o andan itibaren yaklaşık 15 dakika avukatın her söylediğini duruşma tutanağına şöyle geçirdi:

“Yine yazdırırken ‘sizin söylediklerinizi de geçin’ dedi. Henüz yazdığını bitirmeden yeniden müdahale etti. ‘Saygılı olun lütfen’ dedi. Ben henüz yazdırmadım. ‘Yüksek sesle bunu söylemediniz’ dedi. Hala yazdırırken söylemlerini sürdürdü. Yazdırmaya fırsat vermedi. ‘Bir meslektaşınızla böyle konuşamazsınız’ dedi. ‘Meslektaşınız avukat, hukukçu’ dedi. Bir türlü sanığın sorgulamasına başlanamadı. Neden böyle yaptığı soruldu. ‘Kutsal olan savunma için yaptım’ dedi. Hala yazdırmaya izin vermedi. Yazdırırken de konuşmayı sürdürdü.”

Bu sözlü münakaşayı kürsüsünden takip eden Davut Güloğlu’da sinirlerine hakim olamayarak “Ne oluyor, ne yapıyorsunuz? Burada oyun mu oynuyorsunuz? Ben buraya ne için çağrıldım” dedi. Bunun üstüne yeniden söz alan Güloğlu, “Bir magazin programında muhabirin yönelttiği soruya yanıt verdiğini söyleyerek, ‘Vatanını, bayrağını sevmeyen buradan gitsin’ dedim. Bunun dışında internette yazılıp çizilenlerle benim bir alakam yok” şeklinde ifade belirtti. Hakim Duymaz ile Güloğlu’nun avukatı arasındaki gerginlik yeniden tırmandı. Av. Gözcü, reddi hakim talebinde bulunacaklarını belirterek hakime kendilerini tahrik ettiklerini söyledi. Hakim tam tersini iddia edince Av. Gözcü ellerini havaya kaldırarak “Allah’ım” dedi. Hakim Duymaz bu ifadeleri de satır satır tutanağa geçirdi. Ara kararını açıklayan mahkeme, dosyanın uzlaştırma Bürosu’na gönderilmesine hükmederek duruşmayı Nisan ayına erteledi.

Olayın geçmişi

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ adlı magazin programında Sıla hakkında konuşan şarkıcı Davut Güloğlu, “Darbeye karşıyım ama Yenikapı’daki şova katılmayacağım” diyen Sıla Gencoğlu için “S… olsun gitsin” ifadesini kullanmıştı. Sıla’nın şikayeti üzerine Güloğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma neticesinde iddianame düzenlenmişti. Davada sanık Güloğlu’nun “basın yoluyla hakaret” suçundan cezalandırılması isteniyor.

  • davutgüloğlu ve sılagençoğlu arasında görülen mahkeme görüntüleri
  • davutgüloğlu ve sılagençoğlu arasında görülen mahkeme görüntüleri 2
  • sıla ve davut güloğlu basın yolu ile hakaret davası
  • davutgüloğlu ve sılagençoğlu arasında görülen mahkeme görüntüleri
  • davutgüloğlu ve sılagençoğlu arasında görülen mahkeme görüntüleri 2
  • sıla ve davut güloğlu basın yolu ile hakaret davası
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kurtlar Vadisi Vatan Darbe Girişimi Anlatıyor

← yazdı23 Ocak 2018

Film Haberleri

Canavar Filmi

← yazdı22 Ocak 2018

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018
Yukarı