Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Şevket Çoruh her şeyini sattı, Baba Sahne’ye yatırdı!

Şevket Çoruh her şeyini sattı, Baba Sahne'ye yatırdı!

Kültür Sanat

Şevket Çoruh her şeyini sattı, Baba Sahne’ye yatırdı!

Ünlü dizi ve sinema oyuncusu Şevket Çoruh, sahibi olduğu ne varsa sattı, yıllardır hayal ettiği tiyatro projesine yatırdı. Tüm malını mülkünü yatırdığı hayali, 1 Nisan’da kapılarını açıyor.

Son zamanlarda referandum ile ilgili ‘HAYIR’ kararı ile gündeme gelen, kısa süre önce İrfan Değirmenci’nin görevine son verilmesi sonrasında da ‘Beni de kovun’ çıkışında bulunan başarılı oyuncu, sahip olduğu ne varsa sattı.

Türkiye’nin en uzun soluklu dizilerinden Arka Sokaklar’ın sevilen oyuncusu Şevket Çoruh, 7 klasik otomobil ve 3 ev satarak üstüne de 7 milyon TL değerinde kredi çekti.

22 yıl boyunca kazandığı birikimini açmaya niyetlendiği tiyatro için harcadı. Uzun yıllardır hayali olan bu proje için de neyi var neyi yoksa sattı.

Kadıköy’de eski bir sinema mülkünü satın alarak, harabe haldeki sinemayı sıfırdan dizayn ettirerek, tiyatroya uygun hale getirdi.

Masraflar beklenenden fazla tutunca, planlanandan 18 ay daha gecikmeli olarak açılacak olan tiyatro 1 Nisan’da açılışını yapacak.


Havacılık Yönetimi üzerine master programında yer alan, akademisyen adayı. Kültür sanat, televizyon, sinema ve magazin gibi kategorilerin haberciliğini yapmasının en büyük nedeni de bu alanlara yakından ilgisi. Amacı ise habercilik ilkelerinin korunduğu, haber okurlarına kaliteli ve yararlı haberleri sunmak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı