Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Sersefil müzikali sahnelendi

Sersefil müzikali sahnelendi

Kültür Sanat

Sersefil müzikali sahnelendi

Folkart Academy bünyesindeki Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nde eğitim alan öğrenciler “Sersefil” isimli müzikali 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) sahneledi. Sersefil, bugün de izlenebilecek.

<

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın ana sponsoru olduğu 86. İEF’de, uyuşturucu bataklığının anlatıldığı Sersefil müzikali yoğun ilgi gördü. Folkart Academy oyuncularının oynadığı Sersefil isimli müzikal, izleyicilerden tam not aldı. Öte yandan, Mogamba’da Ferit Odman cazseverlerle buluşurken, Cimri isimli tiyatro oyunu da İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle bir araya geldi.

Sersefil müzikali

Folkart’ın kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile kendi bünyesinde kurduğu Folkart Academy bünyesinde tiyatro eğitimi alan 28 öğrenci, ilk oyunları Sersefil müzikali ile dün sahneye çıktı. “Sanata Değer” sloganıyla yola çıkan Folkart Academy’de tiyatro eğitimi alan öğrenciler, usta tiyatro sanatçıları ile aynı sahneyi paylaştı. Müzikali Bora Severcan yönetti. Müzikal, Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda bugün de İzmirlilerle buluşacak. Müzikal, uyuşturucu bağımlılığının, insan hayatlarına olumsuz etkilerini, darmadağın olan büyük bir aşk hikayesi üzerinden ele alıyor. Ayrıca Folkart’ın Kültürpark’taki etkinlik alanında Folkart Academy’nin yeni dönem tiyatro eğitimleri için ön kayıtlar alınmaya devam edecek.

Cimri

İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde ise dün akşam Cimri isimli oyun sahnelendi. Tansu Biçer’in yönettiği Cimri yoğun alkış aldı. Tiyatroseverler, 17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eseri Cimri’de belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakarak, garip rastlantılara tanık oldu.

Mogambo’da Ferit Odman

Türkiye’nin önde gelen caz davulcularından Ferit Odman da, Mogambo’da cazseverlerle buluştu. 12 yaşında davul çalmaya başlayan Ferit Odman, İsveç, İstanbul ve New York’ta önde gelen isimlerle caz eğitimini tamamladı. Albümleriyle Downbeat’ten dört yıldız, birçok caz kritiğinden de büyük övgüler alan Odman, Mogambo izleyicilerinden yoğun alkış aldı.

Fuarda bugün

86. İEF’nin son günü de oldukça hareketli geçecek. Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda Folkart Academy öğrencilerinin sahneleyeceği 20.45’te Sersefil müzikali yer alırken, Zuhal Olcay Mogambo’da 23.00’te sahne alacak. İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde ise 20.00’de Beni Nükhet Duru Sanıyorlar kabaresi izleyicilerle buluşacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Beşiktaş ile Eşleşen Bayern München'i Tanıyalım
Nur Yerlitaş İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na İfade Verdi
Donald Trump'a Tepkiler Artıyor

Medya

Donald Trump’a Tepkiler Artıyor

← yazdı13 Aralık 2017
Aslı Enver En İyi Kadın oyuncu Ödülünü Aldı
Quentin Tarantino Yeni Filmi

Film Haberleri

Quentin Tarantino Yeni Filmi

← yazdı12 Aralık 2017
Altın Kelebek Ödüllerini Kimler Aldı

Magazin

Altın Kelebek Ödüllerini Kimler Aldı

← yazdı12 Aralık 2017
J

Film Haberleri

J.K. Rowling Johnny Depp’e Sahip Çıktı

← yazdı12 Aralık 2017
Korkunç Filmler İlgi Çekti

Film Haberleri

Korkunç Filmler İlgi Çekti

← yazdı12 Aralık 2017
X-Men Dark Phoenix

Film Haberleri

X-Men: Dark Phoenix

← yazdı12 Aralık 2017
Akademi Ödüllerinde Yarışacak Belgeseller Belli Oldu
Yukarı