Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Sersefil müzikali sahnelendi

Sersefil müzikali sahnelendi

Kültür Sanat

Sersefil müzikali sahnelendi

Folkart Academy bünyesindeki Ustalarla Tiyatro Atölyesi’nde eğitim alan öğrenciler “Sersefil” isimli müzikali 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) sahneledi. Sersefil, bugün de izlenebilecek.

<

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın ana sponsoru olduğu 86. İEF’de, uyuşturucu bataklığının anlatıldığı Sersefil müzikali yoğun ilgi gördü. Folkart Academy oyuncularının oynadığı Sersefil isimli müzikal, izleyicilerden tam not aldı. Öte yandan, Mogamba’da Ferit Odman cazseverlerle buluşurken, Cimri isimli tiyatro oyunu da İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle bir araya geldi.

Sersefil müzikali

Folkart’ın kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile kendi bünyesinde kurduğu Folkart Academy bünyesinde tiyatro eğitimi alan 28 öğrenci, ilk oyunları Sersefil müzikali ile dün sahneye çıktı. “Sanata Değer” sloganıyla yola çıkan Folkart Academy’de tiyatro eğitimi alan öğrenciler, usta tiyatro sanatçıları ile aynı sahneyi paylaştı. Müzikali Bora Severcan yönetti. Müzikal, Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda bugün de İzmirlilerle buluşacak. Müzikal, uyuşturucu bağımlılığının, insan hayatlarına olumsuz etkilerini, darmadağın olan büyük bir aşk hikayesi üzerinden ele alıyor. Ayrıca Folkart’ın Kültürpark’taki etkinlik alanında Folkart Academy’nin yeni dönem tiyatro eğitimleri için ön kayıtlar alınmaya devam edecek.

Cimri

İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde ise dün akşam Cimri isimli oyun sahnelendi. Tansu Biçer’in yönettiği Cimri yoğun alkış aldı. Tiyatroseverler, 17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eseri Cimri’de belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakarak, garip rastlantılara tanık oldu.

Mogambo’da Ferit Odman

Türkiye’nin önde gelen caz davulcularından Ferit Odman da, Mogambo’da cazseverlerle buluştu. 12 yaşında davul çalmaya başlayan Ferit Odman, İsveç, İstanbul ve New York’ta önde gelen isimlerle caz eğitimini tamamladı. Albümleriyle Downbeat’ten dört yıldız, birçok caz kritiğinden de büyük övgüler alan Odman, Mogambo izleyicilerinden yoğun alkış aldı.

Fuarda bugün

86. İEF’nin son günü de oldukça hareketli geçecek. Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda Folkart Academy öğrencilerinin sahneleyeceği 20.45’te Sersefil müzikali yer alırken, Zuhal Olcay Mogambo’da 23.00’te sahne alacak. İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde ise 20.00’de Beni Nükhet Duru Sanıyorlar kabaresi izleyicilerle buluşacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Medya

Çukur 18. Bölüm ilk sahne!

← yazdı20 Şubat 2018

Televizyon

Beyaz Show 23 Şubat konukları belli oldu

← yazdı19 Şubat 2018

Televizyon

Survivor 2018 Hangi Günler Yayınlanıyor?

← yazdı19 Şubat 2018

Reyting

18 Şubat 2018 Reytingleri Belli oldu!

← yazdı19 Şubat 2018

Reyting

Jet Sosyete Reytingleri nasıl? Tuttu mu?

← yazdı19 Şubat 2018

Film Haberleri

The Revenant Leonardo Dicaprio Filmi

← yazdı19 Şubat 2018

Film Haberleri

Sultan Olimpiyat Şampiyonu Olacakmı

← yazdı18 Şubat 2018

Film Haberleri

Son Ültimatom Aksiyon Filmi

← yazdı17 Şubat 2018
Yukarı