Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Reagan’ı Öldürmek belgeseli National Geographic’de yayınlanacak

Reagan'ı Öldürmek belgeseli National Geographic'de yayınlanacak

Televizyon

Reagan’ı Öldürmek belgeseli National Geographic’de yayınlanacak

Dünya’nın en güçlü ülkesi olarak görülen Amerika Birleşik Devletlerinin çiçeği burnunda Başkanı Ronald Reagan’ın kendisine düzenlenen suikast sonrası yaşadıklarının anlatıldığı belgesel National Geographic ekranlarında olacak.

Eski ABD Başkanlarından Ronald Reagan’a, başkanlık koltuğuna oturduğunun ikinci ayında düzenlenen silahlı suikast sonrasında yaşananlar, Billy O’Reilly’nin aynı isimli kitabından uyarlanan Reagan’ı Öldürmek belgeseli ile izleyicilere sunuluyor.

Kalbine çok yakın bir noktaya isabet eden kurşun ile ağır bir şekilde yaralanan eski Başkan’ın, zor ve travmatik bir şekilde geçen süreci de gözler önüne seriliyor.

Ölümle yaşam arasında ince bir çizgide ilerleyen Reagan’ın, karşılaştığı tüm zorluklara karşı gösterdiği büyük mücadele ve dünyanın en güçlü adamlarından biri olma görevini yönetme süreci Reagan’ı Öldürmek belgeseli ile ekranlarda olacak.

Suikast’e uğrayan başkan, doğal yollardan hayatını kaybetmişti. 5 Kasım 1994’de Alzheimer teşhisi konulan Ronald Reagan, bir daha hiç halk arasına karışmadı. 5 Haziran 2004 tarihinde Los Angeles’in Bel Air semtindeki evinde 93 yaşında zatürreden öldü. Reagan tam istediği gibi Los Angeles’da başkanlık kütüphanesi yakınında tam güneş batarken toprağa verildi.

National Geographic ekranlarında 22 Ocak Pazar günü, 21.00’de izleyicileri ile buluşacak.


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı