Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Prof. Dr. Ayhan Aydın “Mutluluk” kitabını tanıttı

mutluluk kitabı

Kültür Sanat

Prof. Dr. Ayhan Aydın “Mutluluk” kitabını tanıttı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev alan Prof. Dr. Ayhan Aydın, Mutluluk adını verdiği kitabını okuyucularına tanıttı.

<

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi’nde verilen bir konferans öncesi Prof. Dr. Ayhan Aydın, yeni kitabı hakkında bilgiler verdi. “Mutluluğun resmi yapılmazmış, biz de kitabını yazdık” diyen Aydın, “Ben kendimi kısaca, yaşam sever olarak tanımlıyorum. İnsana ve hayata ilgi duyuyorum ve bu anlamda eserler vermeye çalışıyorum. Daha çok insan ve hayata dair şeylerden hoşlanıyorum ve toplumumuzda da, bütün insanlıkta da aslında bu günlerde şefkat, ilgi, sevgi, anlayış, hoşgörü, insanlık onuru, özgürlük tutkusu üzerine çok şey söylenmesi gerektiği kanısındayım. Bu anlamda öncelikle düşünce tarihi yazdım. Hayat neden güzeldir? gibi, eğitim sevgidir, yaşama sanatı gibi. Mutlulukta onlardan bir başkası, onların bir tamamlayıcısı diyelim. Şairin de dediği gibi, mutluluğun resmi yapılmazmış, biz de kitabını yazdık” dedi.

En güzel kitaplar da henüz yazılmadı

En güzel kitapların henüz yazılmadığından bahseden Prof. Dr. Ayhan Aydın, yeni eserlerin de müjdesini verdi. Aydın, “Bu 12. kitabım. Hani, ‘En güzel söz henüz söylenmemiştir, en güzel aşk henüz yaşanmamıştır’ diye de bir şiir vardır biliyorsunuz. En güzel kitaplar da henüz yazılmadı. Önümüzdeki dönemde yine sevgi, erdem, insanlık onuru ve hoşgörü üzerine yeni şeyler yazmayı düşünüyorum. Ben önce düşünce tarihi okuduğumda 14 yaşımdaydım, harika bir kitap olduğunu fark ettim. Ve büyüyünce bu tür kitapların yazılması gerektiğini düşündüm. Yazmak, aşkınlık gerektiren bir şeydir. Normal koşullarda yazmak, insanın kendiye buluşmasıdır. İyi kitapların kötü bir kaderi vardır çünkü; pek fazla bilinmezler. Çağımızda ne yazık ki bir şeyin reklamı yapılmazsa, onun değersiz olduğu yargısı vardır. Oysa asıl kitaplar, bir filozofun da dediği gibi, ‘Büyük kitaplar ve insanlar, aramızda sessizce yaşar ama sessizce yaşar. Şandan şöhretten uzaktır onlar.’ Yazı ve sanat dünyasında çok fazla reklam olduğu için, iyi kitapların bu anlamda bir şanssızlığı oluyor, bunu söylemek isterim. Ama Mutluluk kitabı ile önemli bir şeyi kırdığımızı düşünüyorum ve kitaplarımın, milletimize ve bütün insanlığa mutluluk getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Ayhan Aydın, açıklamalarının ardından kitapseverlere yeni eserini imzalı olarak sundu.

mutluluk kitabı tanıtımı resimler

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Canavar Filmi

← yazdı22 Ocak 2018

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018
Yukarı