Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Panorama 1326 Fetih Müzesi’nin kaba inşaatı tamamlandı

Panorama 1326 Fetih Müzesi'nin kaba inşaatı tamamlandı!

Kültür Sanat

Panorama 1326 Fetih Müzesi’nin kaba inşaatı tamamlandı

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan dünyanın en büyük ikinci tam panoramik müzesi ‘Panorama 1326 Fetih Müzesi’nin kaba inşaatı tamamlandı.

<

Çatı bölümüne yerleştirilen çelik konstrüksiyonlarla birlikte müze bütün ihtişamıyla ortaya çıktı.

Bursa’nın fethi ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu aslına en uygun şekilde ziyaretçilere aktaracak olan ‘Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Osmangazi Belediyesi’nin şehre değer katacak en önemli projelerinden biri olan müzenin kaba inşaatı tamamlandı. Kubbenin beton blokları dikilirken, çelik çatının kaplama işlemlerinde de sona gelindi. İnşaat çalışmalarına paralel olarak müzenin sanat bölümünü teşkil eden panoramik resim ve 3 boyutlu platform da tamamlanmak üzere. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, müzenin 2017 yılında hizmete açılacağını söyledi.

Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi inşaatını inceleyen Başkan Mustafa Dündar, “Müze inşaatında çalışmalar devam ediyor. Şu anda kubbe bölümünde yer alan çelik bloklar yerleştiriliyor.

Çelik çatı birkaç hafta içerisinde tamamlanacak. Kaba inşaatın dış kaplamasının da yapılmasıyla birlikte müzenin iç bölümündeki çalışmaların startını verip, sanat bölümünün montajına başlayacağız. Hedefimiz, 2017 yılının sonuna kadar müzenin açılışını gerçekleştirmek. Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi, mimarisi, konusu, sanatsal ve teknik özellikleriyle Bursa’ya değer katacaktır” dedi.

Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi ile hedeflerinin tarihî ve kültürel değerlere sahip çıkmak olduğunu belirten Mustafa Dündar, “Müze, şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçilerimize, Osmanlı’nın kurulduğu yerde, tarihe yolculuk imkanı sunacak. Aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu’nun, beylikten cihan devletine doğru giden yolculuğunu ve bu yolculuğun en önemli noktalarından birisi olan Bursa’nın fethini anlatacak” diye konuştu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Medya

Çukur 18. Bölüm ilk sahne!

← yazdı20 Şubat 2018

Televizyon

Beyaz Show 23 Şubat konukları belli oldu

← yazdı19 Şubat 2018

Televizyon

Survivor 2018 Hangi Günler Yayınlanıyor?

← yazdı19 Şubat 2018

Reyting

18 Şubat 2018 Reytingleri Belli oldu!

← yazdı19 Şubat 2018

Reyting

Jet Sosyete Reytingleri nasıl? Tuttu mu?

← yazdı19 Şubat 2018

Film Haberleri

The Revenant Leonardo Dicaprio Filmi

← yazdı19 Şubat 2018

Film Haberleri

Sultan Olimpiyat Şampiyonu Olacakmı

← yazdı18 Şubat 2018

Film Haberleri

Son Ültimatom Aksiyon Filmi

← yazdı17 Şubat 2018
Yukarı