Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Osmangazi Belediyesi tiyatronun yeni yeteneklerini keşfedecek

osmangazi belediyesinden tiyatro kursu

Kültür Sanat

Osmangazi Belediyesi tiyatronun yeni yeteneklerini keşfedecek

Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Tiyatro Okulu’nda tiyatro dersleri verilecek.

Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu, tiyatro severleri sahneyle buluşturuyor.

osmangazi belediyesinden tiyatro kursu haber resimleri

Devlet Tiyatrosu sanatçısı Arzu Tan Bayraktutan ve Pedagog Dramaturg Nurdan Özgür’ce eğitmenliğinde yapılacak olan, 14-16 yaş ve 17-25 yaş gençlik grubu ile 25 yaş üstü yetişkin grubu olmak üzere üç farklı kurda gerçekleşen dersler Mayıs ayına kadar sürecek. Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanacak olan katılımcılar kazanım ve yeteneklerini bir gösteri ile sergileyecek.

Belediye olarak kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar “Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Osmangazi Belediyesi olarak klasik hizmetlerin dışında kültür sanat faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Belediyemiz bünyesinde 7 kültür sanat merkezimiz var. Bu merkezlerde haftanın her günü farklı etkinlikler düzenliyoruz. Ayrıca belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Osmangazi Meslek Edinme Kursları’nda çeşitli sanat eğitimleri veriyoruz. Osmangazi Belediyesi Tiyatro Okulu’nda da katılımcılara Türk ve dünya tiyatro tarihi, sahne bilgisi, doğaçlama, drama, rol ve mimik, beden dili, diksiyon başlıkları altında ayrıntılı dersler vererek yeni yetenekler keşfedilmesini sağlıyoruz” dedi.

osmangazi belediyesinden tiyatro kursu haber resimleri 2


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı