Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Netflix’de değişim gerçekleşti

Netflix'de değişim gerçekleşti

Televizyon

Netflix’de değişim gerçekleşti

Dünya’nın en çok tercih edilen dijital platformu olan Netflix, izleyicilerin yer alan bir yapım ile ilgili değerlendirmede bulunmasına imkan tanıyan özelliğinde değişikliğe gitti.

<

Bir döneme damga vuran, 5 yıldız üzerinden yapımların oylanması özelliği Netflix’de de tarihin tozlu raflarına kalkmış oldu.

Pek çok önemli sistemin, geçiş yaptığı ‘baş parmak’ ile oylama sistemine geçiş yapan Netflix, aşağı ve yukarı baş parmak işaretine tıklayarak olumlu ya da olumsuz oylama imkanı sunmaya başladı.

93 milyon üyesi bulunan lider platform’da, artık izleyiciler beğendikleri ya da beğenmedikleri ve/veya ilgilenmedikleri yapımlar için aşağı-yukarı baş parmak işaretine tıklayarak, diğer kullanıcılara da fikir aşılayabilecekler.

Netflix Ürün İnovasyon Direktörü Cameron Johnson bir yıldan uzun süredir test edilen yeni başparmak özelliğiyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “etflix üyelerinin çoğunun yıldızların işleviyle ilgili kafa karışıklığı yaşadığını gördük. Çünkü kullanıcılar, e-ticaret ve uygulama değerlendirmelerinden alışık oldukları yıldız sisteminde, sonucun genel ortalamayı ifade ettiğini düşünüyordu. Başparmak özelliğinin getirilmesiyle birlikte, daha iyi ve kişisel zevklere uygun bir izleme deneyimi sağlamanın esas amaç olduğunu fark ettiler. Bu nedenle, yıldızları başparmaklarla değiştirdiğimizde, değerlendirme aktivitesinde yüzde 200 oranında şaşırtıcı bir artış gözlemledik.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı