Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yayını günü değişti

Muhteşem Yüzyıl Kösem'in yayını günü değişti

Dizi Haberleri

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yayını günü değişti

Yayın hayatına ilk olarak Star Tv’de bambaşka bir kadro ve senaryo ile başlayan Muhteşem Yüzyıl Kösem, daha sonradan Fox Tv’e transfer olmuştu.

Fox TV’e transfer olduktan senaryo ve oyuncu kadrosunda önemli değişiklikler yaşanan dizide, daha önce Beren Saat’in canlandırdığı Kösem Sultan’ı artık Nurgül Yeşilçay hayat vermeye başlamıştı.

Yapımcılığını TIMS Productions – Timur Savcı’nın üstlendiği Muhteşem Yüzyıl Kösem, başlayacak yeni dizilere gün açılması ve Cuma akşamında yaşanan rekabete ortak olunabilmesi için başka bir güne alındı.

Yılmaz Şahin’in senaristliğini, Çağatay Tosun’un da yönetmenliğini üstlendiği yapımda, Bağdat Fatihi Sultan Murad ile Kösem Sultan’ın iktidar savaşı konu alınıyor.

Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger ve Farah Zeynep Abdullah’ın olduğu dizide, Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan, Necip Memilli, Engin Benli, İsmail Demirci, Ushan Çakır, Metin Belgin, Ece Çeşmioğlu, Leyla Feray gibi isimler de bulunuyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, 14 Şubat itibari ile Salı günleri ekrana gelmeye başlayacak. Bir dipnot olarak da, hayra alamet olmayan dizilerin gün değiştirmesi, Muhteşem Yüzyıl Kösem’in biteceği sinyallerini de veriyor olabilir.


Havacılık Yönetimi üzerine master programında yer alan, akademisyen adayı. Kültür sanat, televizyon, sinema ve magazin gibi kategorilerin haberciliğini yapmasının en büyük nedeni de bu alanlara yakından ilgisi. Amacı ise habercilik ilkelerinin korunduğu, haber okurlarına kaliteli ve yararlı haberleri sunmak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı