Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi tam gaz!

Özel Haber

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi tam gaz!

Afyonkarahisar Dinar Belediyesi öncülüğünde ilçedeki çocuklara yönelik başlatılan “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesi devam ediyor.

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi tam gaz!

Dinar Belediyesi, Habitat Derneği ile çok sayıdaki özel şirketlerin işbirliği 25 Şubat ta başlayan kurs programının 12 Mart’a kadar devam edeceği öğrenildi.

Çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesi için ülke genelinde düzenlenen “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesinin yeni durağı Dinar oldu.

Çocuklara bilgisayarda program yazmanın temellerini vermeyi amaçlayan eğitimlere Dinar Belediyesi işbirliği ile devam ediyor.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Saffet Acar’ın ilçede toplam 90 öğrenciye yazılım kursu verileceğini ifade etti.

Sözlerine devam eden Acar, “Ben buraya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum ve onları destekleyen aile bireylerine çok teşekkür ediyorum 2017 yılı içerisinde İstanbul’da bir bilişim firması ev sahipliğinde ‘Kodu’ yarışması gerçekleşecek. İnşallah çocuklarımız arasından bu yarışmaya katılacak çocuklarımız olacak ve orada Dinar’ı en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Hatta ‘Kodu’ yarışmasını da kazanacak yazılım alanında kendinizi geliştirebilmeniz için Amerika’ya bir bilişim firmasına misafir öğrenci olmaya hak kazanacak. Çocuklarımıza tekrar başarılar diler bizlere bu fırsatı veren firmalarımıza ve Habitat Derneği’ne teşekkür ederim. Tabi bu yükü çeken gönüllü uzman eğitmenlerimize de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Özel Haber

Yukarı