Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Mezarcı filminin öyküsü o isme ait

Mezarcı filminin öyküsü o isme ait

Film Haberleri

Mezarcı filminin öyküsü o isme ait

Kemal Sunal, Şener Şen gibi Türkiye’nin usta oyuncularının ekranlara taşıdığı Züğürt Ağa ve Kibar Feyzo gibi pek çok filmin hikaye sahibi Osman Şahin, 9 yıl aradan sonra bir eseri ile daha sinemada!

<

23’e yakın esere sahip olan, son olarak 2008 yılında Yağmurdan Sonra eseri beyazperde’ye uyarlanan Osman Şahin’in Mezarcı eseri de sinemaya uyarlandı.

Önce ki gün galası gerçekleştirilen, bugünde vizyona giren Emre Altuğ’un başrolünü üstlendiği Mezarcı filminin yönetmenliğini de Talip Karamahmutoğlu üstlendi.

Mezarcı öyküsünün sahibi Osman Şahin şu açıklamalarda bulundu:

“Bu öykü Talip Karamahmutoğlu’ndan çok önce Yeşilçam’da konuşuldu. Ertem Eğilmez çekmek istedi. Şener Şen oynayacaktı. Şener Şen’in başka bir anlaşması olunca öyle kaldı proje. Yıllar sonra da projeyi Talip Bey üstlendi. Filmi izleyince de çok beğendim. Fevkalade görsel ve oradaki tarihi dokuyla kaynaştırılmış bir şekilde çekilmiş film. Ben birçok yerde jüri üyeliği yaptım. Bu filme kesinlikle “En İyi Görüntü Ödülü”nün verilmesi gerekiyordu. “En İyi Müzik Ödülü”nün verilmesi gerekiyordu.

47 yıldır bu sektörün içindeyim. Yılmaz Güney, Atıf Yılmaz gibi isimlerle çalıştım. Talip Bey, Londra sinema okulu mezunudur, eğitimlidir ve ileride çok daha büyük filmler çekeceğinden eminim.”

Mezarcı’nın oyuncu kadrosunda Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Orhan Aydın, Mustafa Uzunyılmaz, Turan Özdemir, Sadık Gürbüz, Hikmet Karagöz, Adem Yılmaz, Hakan Eksen ve Bülent Çiftçi gibi isimler yer alıyor. 4. Uluslararası Antakya Film Festivali’nde “En İyi Sanat”, “En İyi Yardımcı Oyuncu” ve “Halk Jürisi En İyi Film Ödülü”nün sahibi olan film, ayrıca 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin “Rengahenk” seçkisinin finalistleri arasına girmişti. Mezarcı, dünya prömiyerini ise 16. Boston Türk Film ve Müzik Festivali kapsamında yapmıştı.

Mezarcı film konusu:

Yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya’da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü’ne döner. Ejder’in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder’in mezarcılık konusunda ki birikimlerine yeni ufuklar açar.

Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, ”Aslan yattığı yerden bellidir” felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder.

Kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden Ejder ve şirketi ”Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak…” sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş’ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yeni Haberler

Beşiktaş ile Eşleşen Bayern München'i Tanıyalım
Nur Yerlitaş İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na İfade Verdi
Donald Trump'a Tepkiler Artıyor

Medya

Donald Trump’a Tepkiler Artıyor

← yazdı13 Aralık 2017
Aslı Enver En İyi Kadın oyuncu Ödülünü Aldı
Quentin Tarantino Yeni Filmi

Film Haberleri

Quentin Tarantino Yeni Filmi

← yazdı12 Aralık 2017
Altın Kelebek Ödüllerini Kimler Aldı

Magazin

Altın Kelebek Ödüllerini Kimler Aldı

← yazdı12 Aralık 2017
J

Film Haberleri

J.K. Rowling Johnny Depp’e Sahip Çıktı

← yazdı12 Aralık 2017
Korkunç Filmler İlgi Çekti

Film Haberleri

Korkunç Filmler İlgi Çekti

← yazdı12 Aralık 2017
X-Men Dark Phoenix

Film Haberleri

X-Men: Dark Phoenix

← yazdı12 Aralık 2017
Akademi Ödüllerinde Yarışacak Belgeseller Belli Oldu
Yukarı