Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Mezarcı filminin öyküsü o isme ait

Mezarcı filminin öyküsü o isme ait

Film Haberleri

Mezarcı filminin öyküsü o isme ait

Kemal Sunal, Şener Şen gibi Türkiye’nin usta oyuncularının ekranlara taşıdığı Züğürt Ağa ve Kibar Feyzo gibi pek çok filmin hikaye sahibi Osman Şahin, 9 yıl aradan sonra bir eseri ile daha sinemada!

<

23’e yakın esere sahip olan, son olarak 2008 yılında Yağmurdan Sonra eseri beyazperde’ye uyarlanan Osman Şahin’in Mezarcı eseri de sinemaya uyarlandı.

Önce ki gün galası gerçekleştirilen, bugünde vizyona giren Emre Altuğ’un başrolünü üstlendiği Mezarcı filminin yönetmenliğini de Talip Karamahmutoğlu üstlendi.

Mezarcı öyküsünün sahibi Osman Şahin şu açıklamalarda bulundu:

“Bu öykü Talip Karamahmutoğlu’ndan çok önce Yeşilçam’da konuşuldu. Ertem Eğilmez çekmek istedi. Şener Şen oynayacaktı. Şener Şen’in başka bir anlaşması olunca öyle kaldı proje. Yıllar sonra da projeyi Talip Bey üstlendi. Filmi izleyince de çok beğendim. Fevkalade görsel ve oradaki tarihi dokuyla kaynaştırılmış bir şekilde çekilmiş film. Ben birçok yerde jüri üyeliği yaptım. Bu filme kesinlikle “En İyi Görüntü Ödülü”nün verilmesi gerekiyordu. “En İyi Müzik Ödülü”nün verilmesi gerekiyordu.

47 yıldır bu sektörün içindeyim. Yılmaz Güney, Atıf Yılmaz gibi isimlerle çalıştım. Talip Bey, Londra sinema okulu mezunudur, eğitimlidir ve ileride çok daha büyük filmler çekeceğinden eminim.”

Mezarcı’nın oyuncu kadrosunda Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Orhan Aydın, Mustafa Uzunyılmaz, Turan Özdemir, Sadık Gürbüz, Hikmet Karagöz, Adem Yılmaz, Hakan Eksen ve Bülent Çiftçi gibi isimler yer alıyor. 4. Uluslararası Antakya Film Festivali’nde “En İyi Sanat”, “En İyi Yardımcı Oyuncu” ve “Halk Jürisi En İyi Film Ödülü”nün sahibi olan film, ayrıca 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin “Rengahenk” seçkisinin finalistleri arasına girmişti. Mezarcı, dünya prömiyerini ise 16. Boston Türk Film ve Müzik Festivali kapsamında yapmıştı.

Mezarcı film konusu:

Yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya’da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü’ne döner. Ejder’in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder’in mezarcılık konusunda ki birikimlerine yeni ufuklar açar.

Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, ”Aslan yattığı yerden bellidir” felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder.

Kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden Ejder ve şirketi ”Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak…” sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş’ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yeni Haberler

Film Haberleri

Sultan Olimpiyat Şampiyonu Olacakmı

← yazdı18 Şubat 2018

Film Haberleri

Son Ültimatom Aksiyon Filmi

← yazdı17 Şubat 2018

Film Haberleri

İnsurgent Kuralsız

← yazdı16 Şubat 2018

Film Haberleri

Son Samuray Savaşları

← yazdı15 Şubat 2018

Film Haberleri

Şeytan Marka Giyer Romantik Komedi Filmi

← yazdı14 Şubat 2018

Film Haberleri

Tepenin Gözleri Korku Gerilim Filmi

← yazdı14 Şubat 2018

Film Haberleri

İyi, Kötü Ve Çirkin Tuco Yakalanacak mı

← yazdı14 Şubat 2018

Film Haberleri

Dağ 2 Özel Tim Köyü Koruyabilecek Mi

← yazdı14 Şubat 2018

Film Haberleri

Deliormanlı Heyecan Dolu Bir Aşk Hikayesi

← yazdı14 Şubat 2018

Film Haberleri

San Andreas Ölümcül Fay Hattı

← yazdı14 Şubat 2018
Yukarı