Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Mehmet Ali Birand, ölümünün 4. yıl dönümünde Kanal D Haber’de anıldı

Mehmet Ali Birand, ölümünün 4. yıl dönümünde Kanal D Haber'de anıldı

Televizyon

Mehmet Ali Birand, ölümünün 4. yıl dönümünde Kanal D Haber’de anıldı

16 Ocak itibari ile Ahmet Hakan sunumu ile ekranlara gelmeye başlayan Kanal D Ana Haber’in dün akşam ki yayınında efsane sunucusu Mehmet Ali Birand anıldı.

<

Ahmet Hakan, Mehmet Ali Birand’ın da taşıdığı Kanal D Ana Haber bayrağını taşımaktan keyif duyduğunu söylerken, dün akşam ki ana haberin son bölümünü usta gazeteciye ayırdı.

Hakan, “Bugün Mehmet Ali Birand’ın ölüm yıldönümü” diyerek sözlerine başlarken, “Kanal D haberin sonunda bir ustayı Mehmet Ali Birand’ı rahmetle anacağız. Mehmet Ali Birand ‘gazetecilik tutkusu’ dediğimiz o büyük tutkunun yürüyen temsilcisiydi. Sorulması gereken soruyu sorardı. Hiçbir zaman kendisini bir davaya, bir gruba, bir ideolojiye, bir partiye, bir yaklaşıma ait hissetmedi. Aidiyetsizlerdendi.” dedi.

Sözlerine devam eden usta gazeteci, Mehmet Ali Birand için, “Tek bir aidiyeti vardı: Gazetecilik. Yaşama da en az mesleğine bağlı olduğu kadar bağlıydı. Kendisini dünya vatandaşı olarak görürdü. Yerel hayhuylardan sonuna kadar uzak dururdu. Bu yaklaşım nedeniyledir ki Türkiye’nin tartışmasız en büyük uluslararası gazetecisi olmayı başarabildi. Geçmişteki büyük başarılarının hiçbirini kimsenin gözüne sokmadı. Hep yeni başarıların peşinden koştu. Belki de bu yüzden hep genç kaldı… Ölümünün hepimize zamansızmış gibi gelmesi işte bundandır. Vefatının 4. yılında Mehmet Ali Birand’ı rahmetle anıyorum. Onun da taşıdığı Kanal D haber bayrağını taşımaktan keyif duyuyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Mehmet Ali Birand, hastalığından bir süre önce pankreas kanserine yakalanmış, hastalığı ile ilgili bir seri ameliyat geçirmiş ve kemoterapi görmüştü.

edavisinin bir parçası olarak safra kesesindeki stentlerin değiştirilmesi için gittiği İstanbul Amerikan Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrasında 17 Ocak 2013 tarihinde yoğun bakımda hayatını yitirmiştir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yeni Haberler

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018

Film Haberleri

Bana Masal Anlatma Aşk Dolu Bir Film

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı