Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Marko Paşa Müzikali sahnelendi

Marko Paşa Müzikali sahnelendi

Kültür Sanat

Marko Paşa Müzikali sahnelendi

Ünlü tiyatrocu Nejat Uygur’un kendisi gibi tiyatrocu olan çocuklarına ait olan, Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu, Kayseri de bulunan Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezinde müzikal sahnelediler.

Kitabı olmayan okullara yardım etmek amacı ile gönderilecek kitaplarla tiyatroyu izlemeye gelen tiyatro severler, Marko Paşa Müzikalini seyrettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, oyun sonunda yaptığı konuşma da yeni yılın ilk 30 gününde yapılan kültür-sanat etkinlikleri ile 30 bin seyirci ağırladıklarını söyledi.

Belediyenin katkıları ile düzenlenen kültür sanat etkinlikleri kapsamında ünlü isimleri ağırlayan Kayseri, bu kez Süheyl ve Behzat Uygur tiyatrosunu ağırladı.

Daha önce rahmetli babaları ünlü tiyatrocu Nejat Uygur tarafından sahnelenen müzikal, bu sefer çocukları tarafından sahnelendi.

Behzat Uygur, oyunun sonunda yaptığı açıklamada, “Tiyatro adına, sanat adına, kültür adına Kayseri’de güzel şeyler yapıldığını belirterek, tiyatro salonlarını doldurmanın alkışı hak ettiğini” söyledi. Uygur, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür ederken, tiyatro ile düzenlenen kitap kampanyasında 1500’e yakın kitap toplandığını söyledi.


Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve internet'i daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olarak artık bir haber editörüyüm.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı