Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Mahmut Tuncer, Sarıkamış’ı ısıttı

Mahmut Tuncer, Sarıkamış'ı ısıttı

Kültür Sanat

Mahmut Tuncer, Sarıkamış’ı ısıttı

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Sarıkamış’ta devam eden 4’üncü Sarıkamış Kış Oyunları Festivali’nde sahne alan Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Mahmut Tuncer, eksi 25 derece soğukta söylediği türkülerle sevenlerini ısıttı.

<

Kars Valiliği koordinesinde Cıbıltepe Tepe Kayak Merkezi’nde düzenlenen 4’üncü Sarıkamış Kış Oyunları Festivali çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Festivalin 2’inci gününe sahne alan sanatçı Mahmut Tuncer, seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle eksi 25 derece soğukta sevenlerine halay çektirerek oynattı.

Yaptığı esprilerle alanı dolduranları güldüren Mahmut Tuncer’e ısınsın diye sıcak çorba ikram edildi. Tuncer kendisine ikram edilen çorbayı bağlamacısına verdi.

Sahneye konulan elektrikli ısıtıcılarla ısınmaya çalışan sanatçı Mahmut Tuncer ve orkestrası, soğuktan korunmak için sık sık sıcak çorba içti. Yaklaşık 1 saat süren konser sonrasında Kars Valisi Rahmi Doğan, Mahmut Tuncer’e çiçek takdim etti.

Vali Rahmi Doğan, “4’üncü Sarıkamış Kış Oyunları’nın bugün ikinci günündeyiz. Dün Zara hanımefendi ile birlikteydik. Bugün yine Türkiye’nin nadide sanatçılarından Mahmut Tuncer ile beraberiz. Sahneye çıktığı andan itibaren bizleri coşturan, oynatan bu kıymetli sanatçımıza Sarıkamış’a geldiği için teşekkür ederim” dedi.

Doğan, “Biz Sarıkamış’ı, Kars’ı, Türkiye’ye Dünya’ya tanıtmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Her ay bir etkinlikle bu meydanları, bu alanları şenlendirmek istiyoruz. Havanın soğuk olması bizi engellemiyor. Havanın soğuk olması bizim aksine artı bir değerimiz. Kar’ımızla, kışımızla, ayazımızla Kars’ın bir özelliğidir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 4’üncü Sarıkamış Kış Oyunları Festivali havai fişek gösterisiyle devam etti. Tacettin Durmuş’un attığı havai fişekler gökyüzünü aydınlattı. Hava fişek gösterinin ardından program sona erdi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kurtlar Vadisi Vatan Darbe Girişimi Anlatıyor

← yazdı23 Ocak 2018

Film Haberleri

Canavar Filmi

← yazdı22 Ocak 2018

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018
Yukarı