Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Lüleburgaz’da Kadın Yılı Etkinlikleri

lüleburgaz şiir dinletisi

Kültür Sanat

Lüleburgaz’da Kadın Yılı Etkinlikleri

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde belediyenin organize ettiği etkinlik de Aşkiye-Neşet Çal sahnesinde şiir dinletisi yapıldı.

Lüleburgaz kent oyuncularının tarafından hazırlanan şiir dinletisi K.Budak Çal ve Necla Çetinkaya tarafından yönetildi. Işıklandırma Tolga Temel tarafından yapılırken sahne dekoru ise K.Budak Çal ve Çağrı Durmaz tarafından hazırlandı. Şiir dinletisinde Ahmet Cem Sain’de Sezen Aksu şarkılarıyla geceye renklendirdi.

Şiir gecesinde, Ahmet Selçuk İlkan, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ümit Yaşar Oğuzcan ve Can Yücel gibi usta şairlerin şiirlerini seslendirdiler. İki bölümden oluşan dinletinin, ikinci bölümünde şiirler eşli olarak okundu.

Gecenin son şiirlerini de Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Lüleburgaz Belediyesi Başkan Yardımcısı Kevser Özkan seslendirdi. Başkan Emin Halebak Gülay Aruç’un‘Seni’ adlı şiirini okurken Kevser Özkan da kendi kaleme aldığı ‘Bana Dair’ ve ‘Ben İnsan’ adlı şiirlerini seslendirdi.


Havacılık Yönetimi üzerine master programında yer alan, akademisyen adayı. Kültür sanat, televizyon, sinema ve magazin gibi kategorilerin haberciliğini yapmasının en büyük nedeni de bu alanlara yakından ilgisi. Amacı ise habercilik ilkelerinin korunduğu, haber okurlarına kaliteli ve yararlı haberleri sunmak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı