Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kürk Mantolu Madonna için Amerika iddiası

Kürk Mantolu Madonna için Amerika iddiası

Film Haberleri

Kürk Mantolu Madonna için Amerika iddiası

Sabahattin Ali’nin bestsellerde yer alan ve son 10 yılın en popüler romanları arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna filmi için Amerikalılar mı devrede?

<

Cesur ve Yürek’in senaristi Ece Yörenç’in diziden bu uğurda ayrıldığı, Kürk Mantolu Madonna filminin senaryosuna yoğunlaşacağı Yörenç tarafından duyurulmuştu.

Ay yapım’ın sinemaya taşıyacağı filmin başrolü içinde yakın zamanda biten Poyraz Karayel’in yıldızı İlker Kaleli ve İstanbul Kırmızısı’nda rol alan Beren Saat’in yer alacağı kulislerde dolaşan iddialardandı.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, bu iddiaları köşesine taşırken, ters köşe yapacak bir iddia da bulundu. İşte ı yazısı:

‘Kürk Mantolu Madonna’nın sinema filmi çekilecek haberleri yapıldı. Duyduğum, ünlü Amerikan yapım şirketleri de bu eserin peşinde. Peki hikaye nasıl gelişti?

Sabahattin Ali’nin 1940’larda yazdığı ‘Kürk Mantolu Madonna’ romanı, son 10 yıldır Türkiye’de ‘bestseller’ oldu. 4-5 yıldır, en çok satan kitaplar listesinin başında. Bu ilgi, yabancı yayınevlerinin de dikkatini çekmiş. 15 dile çevrilmiş roman. İlgi, dizi ve film sektörünü de hareket geçirdi. ay yapım, romanın yayın haklarını satın aldı. Ece Yörenç’in senaryoyu yazmak üzere işe koyulduğu basında çıkmıştı. Asıl dönüm noktası, ünlü İngiliz Penguin yayınevinin ‘Kürk Mantolu Madonna’yı ‘Madonna in a Fur Coat’ olarak geçtiğimiz yıl çıkarmasından sonra oldu. Amerikalı yapım şirketleri eserle ilgilendi. Benim duyduğum şu an bu şirketler Ay Yapım’la görüşme halinde. Beren Saat ‘le İlker Kaleli’nin bu projede yer alacakları konusunda haberler çıktı. Sordum, “Yok böyle bir şey” cevabını aldım. Duyduğum, oyuncu kadrosunun tamamen yabancı olabileceği yönünde.

Türk sineması için önemli bir fırsat olarak değerlendirebiliriz bu durumu. Bütün iş, ‘Senaryo nasıl olacak?’ konusunda… Oscar’a giden yolda neden olmasın? Türkiye’den çok ses getirecek uluslararası bir yapım için zemin hazır.

Milliyet’te yer alan yazıyı okumak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı