Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kim Milyoner Olmak ister’de ponçik sorusu sosyal medyayı salladı

Kim Milyoner Olmak ister'de ponçik sorusu sosyal medyayı salladı

Televizyon

Kim Milyoner Olmak ister’de ponçik sorusu sosyal medyayı salladı

21 Ocak Cumartesi günü, Selçuk Yöntem’in sunumu ile Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak ister yarışmasında ponçik ve yoğurt çiçeği soruları sosyal medya’nın tartışılanları arasına girdi.

Murat Yıldırım’ın sunuculuğunu üstlenmeye hazırlandığı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında, dün akşam yayınlanan bölümde sorulan ponçik ve yoğurt çiçeği sorusu sosyal medyayı salladı.

Selçuk Yöntem’in son sunumlarını yaptığı Kim Milyoner Olmak İster’de Hangisi Türk Dil Kurumu (TDK) sözlüğüne girmemiştir? sorusu soruldu.


A.) Sallapati B.) Atmasyon C.) Kanka D.) Ponçik şıklarının verildiği soru da yarışmacı çift cevap joker hakkını kullanarak, Ponçik cevabını vererek soruyu doğru bildi.

Selçuk Yöntem’de genel kültür amacı ile bilgi vererek, Ponçik’in aynı zamanda bir poaça türü olduğunu söyledi.

Bir diğer soru olan, Yoğurt Çiçeği olarak bilinen çiçeğin hangi çiçek olduğu sorusunda ise yarışmacı doğru cevabı bilemeyerek elendi.

Hanımeli, Papatya, Orkide Çiçekleri gibi şıkların arasında orkide diyerek yanlış cevabı söylemiş oldu. Doğru cevap ise papatya idi.


Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve internet'i daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olarak artık bir haber editörüyüm.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı