Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kartepe 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

kartepe 3. uluslararası fotoğraf yarışması

Kültür Sanat

Kartepe 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Kartepe 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler sanatçılara ödüllerini Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez verdi.

Kartepe’nin sosyal ve kültürel değerlerinin belgelenmesine imkan sağlayan Kartepe 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen fotoğraf sergisi ve ödül töreni büyük ilgi gördü. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Kartepe Kartepe Belediyesi 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergileme alan eserlerin sergisi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde açıldı. Serginin açılışını yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, dereceye giren yarışmacılara da ödüllerini vererek, eser sahiplerini tebrik etti.

Programda konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kartepe’mizi keşfetmek için yapmış olduğumuz fotoğraf yarışmamızın sergisine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Hafıza, milletleri millet yapan en önemli değerlerden biridir. Bizler de bu tür organizasyonlarımızla hem sanata ve sanatçıya katkı sağlamayı hem de Kartepe’mizin doğa, kültür, tarih ve turizm hafızasını oluşturmaya çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günlerde ‘Kartepe’nin renklerini keşfedin’ diyerek yola çıkmıştık. Çünkü Kartepe’de her renk, her mevsim var. Sonbaharı ayrı, kışı ayrı, ilkbaharı ayrı ve yazı ayrı güzel. Çok şükür ki Rabbim, bahşettiği güzelliklerle dolu bir yerde bana bu görevi yapma fırsatını nasip etti. Fotoğraflara da bakıldığında sözlerim tam anlamıyla karşılığını buluyor. Kartepe’mizin tanıtımı için ortaya koyduğumuz vizyon; sanayi ve lojistik merkezi olmasının yanında aynı zamanda bir turizm, ticaret ve spor merkezi de olması yönünde. Daha geniş kitlelere ilçemizin adını duyurmak için ulusal ve uluslararası tanıtım fuarlarını takip ediyoruz. Bu yarışma organizasyonumuz da Kartepe’mizin tanıtımı için çok önemli.Burada emeği olan arkadaşlarıma teşekkür eder, dereceye giren ve giremeyen tüm eser sahiplerini tebrik ederim” dedi.


Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve internet'i daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olarak artık bir haber editörüyüm.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı