Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Kadınlar günü kapsamında sergi ve tiyatro

Kültür Sanat

Kadınlar günü kapsamında sergi ve tiyatro

Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında sergi ve tiyatro oyunu sahneledi.

Kadınlar günü kapsamında sergi ve tiyatro

8 Mart Kadınlar Günü kapsamında, “Karma” adlı sergi ve “Ne Dirilerle Yoldaşım Ne de Ölülerle” adlı tiyatro gösterimi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu.

“Ne Dirilerle Yoldaşım Ne de Ölülerle” adlı tek kişilik tiyatro gösterimi, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanı Arş. Gör. Fatma Kandemir tarafından sahnelendi.

Alkışlarla biten gösterimin ardından Anadolu Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Zerrin Sungur Taşdemir günün anlam ve önemine dair şu açıklamalarda bulundu:

“Öncelikle buraya katılım sağlayan tüm hocalarımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza, etkinlikte emeği geçen tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. Şiddetin olmadığı, kadın ve eşitlik adına normalleşen bir dünya diliyorum. Umarım sanatla ve edebiyatla daha çok uğraşabildiğimiz bir dünyaya kavuşuruz” ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Taşdemir’in konuşmasının ardından katılımcılar, sergilenen eserleri inceledi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı