Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

İzdivaç programlarına devam kararı

Televizyon

İzdivaç programlarına devam kararı

Son günlerde medya sektörünün en çok konuşulan ve merak edilen konuların başında gelen izdivaç programlarının akıbeti ile ilgili yapımların izleyicilerine mutlu edecek bir gelişme yaşandı.

İzdivaç programlarına devam kararı

Hükümet kanadından’da bu yapımların kalkması, Türk aile yapısına aykırı olduğu yönünde yapılan açıklamalar ile Kanun Hükmünde Kararname yolu ile yayından kaldırılmalarına kesin gözü ile bakılan izdivaç programları için olumlu bir gelişme yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde kanalların yöneticileri RTÜK’ün Ankara’daki binasında bir araya gelmiş, evlilik programları masaya yatırılmıştı.

Programların kaldırılmasına yönelik şimdilik herhangi bir hamlede bulunulmazken, RTÜK bu tür yapımlar yerine aile bütünlüğünü koruyan diziler önerdi.

RTÜK ile kanal yöneticilerinin görüşmelerinin devam edileceği, bu konun üzerinde durulup nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiğinin görüşüleceği öğrenildi.

AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUYAN DİZİLER YAPIN

RTÜK, TRT-1’de 2012-2014 yılları arasında yayımlanan ve ailenin bütünlüğünün korunmasını işleyen “Böyle Bitmesin” gibi dizilerin, izdivaç programlarına alternatif olarak üretilebileceği önerisini getirdi. Aile bütünlüğünün korunması ve Türkiye’de son yıllarda artan boşanma oranlarının ele alındığı dizi RTÜK’e göre izleyicinin ilgisini de çekti.

NUMAN KURTULMUŞ’UN AÇIKLAMASI

Bizim amacımız yasaklamak değil aslında ama bu kanalların da kendilerine çekidüzen vermeleri lazım. Bu programların, benzer diğer programların düzeltilmesi lazım. Yasa olur veya başka bir düzeltme ile olur. Sonuç olarak burada bir düzeltme ihtiyacı var.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı