Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

İstanbul Kırmızısı’na İtalya’dan büyük ilgi

İstanbul Kırmızısı'na İtalya'dan büyük ilgi

Film Haberleri

İstanbul Kırmızısı’na İtalya’dan büyük ilgi

Dev oyuncu kadrosu ve yönetmeni ile adından söz ettiren İstanbul Kırmızısı, Türkiye’de gişe de umduğunu bulamamış, milyon izleyici barajının da çok altında kalmıştı.

Mars Dağıtım tarafından sinemaya taşınan ve 119 salonda gösterime giren İstanbul Kırmızısı, 4 haftada 486.754 seyirci sayısına ulaşarak, beklentilerin altında kaldı.

Vizyona girdiği ilk haftada ki düşük gişe durumu nedeni ile ‘yıldızları bile kurtaramadı’ denen İstanbul Kırmızısı’na, İtalya’da Türkiye’den daha fazla ilgi var.

Ferzan Özpetek’in ilk Türk filmi olma özelliğini taşıyan, uluslararası tanıtımı ilk kez Roma Film Festivali’nde yapılan İstanbul Kırmızısı, İtalya’da 3 haftada 250 bin seyirciye ulaşarak, haftaya 2. olarak kapattı.

Film ile birlikte İtalya’da bir anda dikkatleri üzerine çeken filmin başrol oyuncularına, reklam filmi, dizi ve film teklifleri gelmişti.

İstanbul Kırmızısı’nın başrollerinde Nejat İşler, Mehmet Günsür, Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Serra Yılmaz yer alıyor.


Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve internet'i daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olarak artık bir haber editörüyüm.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı