Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

İrfan Değirmenci’nin o paylaşımı işine neden oldu!

Televizyon

İrfan Değirmenci’nin o paylaşımı işine neden oldu!

Kanal D ekranlarında program sunuculuğu yapan başarılı sunucu İrfan Değirmenci, referandum ile ilgili twitter hesabından yaptığı paylaşım sonrasında işinden oldu.

İrfan Değirmenci'nin o paylaşımı işine neden oldu!

Sosyal medya hesabı twitter üzerinden referanduma neden hayır diyeceğini açıklayan İrfan Değirmenci, Kanal D’de ki işinden oldu.

Kanal D’nin tarafsızlık ilkelerini öne sürerek iş akdini sonlandırması sonrası sosyal medya ayaklanırken, pek çok ünlüden de destek mesajları aldı.

Değirmenci’yi destekleyen isimler, “Demokratik bir ülkede düşüncesini açıkladığı için, işinden olmasının basın özgürlüğü açısından ayıp olduğu” görüşünde birleşti.

İrfan Değirmenci’nin iş akdini sonlandıran Kanal D, yaptığı yazılı bir açıklama ile de bu kararı neden aldıklarını belirtti. İşte Kanal D’den yapılan o açıklama:

Doğan Yayın Grubu olarak “tarafsızlık” en temel ilkemizdir. Yayın İlkeleri’mizi, uluslararası yayıncılık anlayışını dikkatle inceleyerek ve kendi tecrübelerimizi değerlendirerek oluşturduk. Yayınlarımızı yıllardır bu İlkeler ışığında sürdürüyoruz ve bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdürmeye kararlıyız. Bağımsız bir yayın kuruluşu olarak varoluşumuzun en büyük dayanağı budur. Arkadaşlarımızdan en öncelikli beklentimiz, kamuoyunda tartışılan konularda taraf tutar şekilde davranmaktan kaçınmaları. Bu ilkemiz, ekrandaki yayınlarımız kadar, çalışanlarımızın sosyal medya paylaşımlarını da kapsıyor. Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık. Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur. Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı