Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

İki efsane gitaristin çocukları aynı sahnede!

İki efsane gitaristin çocukları aynı sahnede!

Kültür Sanat

İki efsane gitaristin çocukları aynı sahnede!

Yavuz Çetin’in oğlu Yavuzcan Çetin ile Asım Can Gündüz’ün oğlu Evrencan Gündüz, 1 Nisan’da aynı sahneyi paylaşacak. İki efsane gitaristin çocukları yeteneklerini gösterip babalarına selam çakacak.

<

Kimi müzisyenler vardır, halkın sadece sevgisini değil saygısını da kazanır. Bunu da sadece yetenekleri değil kişilikleri ile başarır. Tıpkı Yavuz Çetin ve Asım Can Gündüz gibi. Çetin 2001 yılında, Gündüz ise geçen yıl yaşamını yitirdi. Onlar bu toprakların öncü müzisyenlerindendi. Şimdi çizdikleri yolda oğulları Yavuzcan Çetin (24) ve Evrencan Gündüz (21) yürüyor. Çetin ve Gündüz 1 Nisan’da Volkswagen Arena’da gerçekleşecek Rock Off Yerli festivalinde Şebnem Ferah ve MFÖ’den önce aynı sahneyi paylaşacak. Birlikte blues ve rock parçaları çalacaklar.

Konser öncesi iki genç müzisyenle Marriott Hotel Şişli’de bir araya geldik.

– Nasıl tanıştınız?
– Yavuzcan: İkimiz de Kadıköylüyüz. Kadife Sokak’ta karşılaştık, tanıştık. Aynı müzikleri dinliyoruz, anlaşıyoruz. Üstelik ikimizin burcu da kova.
– Birbirinizin müzisyenliğini beğeniyor musunuz?
Y: Evrencan öyle şeyler çalıyor ki imreniyorum. Ben çok yetenekli değilim, çalmayı çalışıp öğrendim. O ise çok yönlü, her şeyi çalabiliyor. Çok yönlü olmak yetenek gerektiriyor. Onun yeteneği de fazla. Müzisyenliği çok büyük. İleride büyük işler başaracak.
– Evrencan: Ben Yavuzcan’ın müzisyenliğinden de önce kişiliğini seviyorum. Dürüsttür. Cömerttir. Babasının parçalarını istediğim gibi çalmama izin verdi. Bu çok önemli.
– Birlikte sahneye çıkma fikri nasıl doğdu?
– E: Babalarımız da zamanında tanışıyormuş. Yavuzcan’a sevdiğim müziği onunla ve grup arkadaşlarımızla yapmak istediğimi söyledim. O da kabul etti.
– Y: Daha önce Yavuzfest’te Evrencan’la iki şarkı çaldık. Bu kez sahnede daha uzun süre kalacağız. Grubum bize eşlik edecek. Provalar güzel geçiyor. Sonra da konserlerimiz devam edecek.
– Yavuzfest’ten bahsetmişken, Asım Can Gündüz için de bir festival düzenlemeyi düşünüyor musunuz?
– E: Babam geçen haziranda öldü. Üç ay sonra niye ismini anmıyor, festival yapmıyor denmeye başlandı. Söylemesi çok kolay ama kimse bir baba kaybetmedi. Babamı anacağım zamanlar yakındır ama bunu hakkıyla yapmak istiyorum. Gitarını ben çalmak istiyorum. O gitarı çalmak için de çalışmam lazım.
– Tıpkı babalarınız gibi sizin için de blues müziğin yeri ayrı değil mi?
– E: Bir türküyü söyleyince “Helal aslanım ne güzel okudun” diyoruz. Bizde okumak vardır. Şarkıyı okuruz. Bu kadar söz ağırlıklı bir memlekette bu kadar söz ağırlıklı bir tarz olan blues’u anlatmak neden zor oluyor? Yavuzcan’ın babası bu zorluğu aştı. Çünkü Türkçe blues yaptı. İnsanlar aynı duyguları paylaştığımızı anladı. Yavuz Çetin gibi Barış Manço, Cem Karaca da bunu yaptı.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/cumartesi/2017/03/25/efsane-rockcilarin-cocuklari-ayni-sahnede

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018

Film Haberleri

Bana Masal Anlatma Aşk Dolu Bir Film

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı