Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

İBB’den Megastar Tarkan’a büyük darbe!

İBB'den Megastar Tarkan'a büyük darbe!

Özel Haber

İBB’den Megastar Tarkan’a büyük darbe!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tarkan’ın sahibi olduğu H.İ.T.T. Müzik Prodüksiyon Şirketi’nin varlığı olan arazi için başka bir proje geliştirip, 2016 yılında araziden kavşak geçirilmesine karar vermişti.

Megastar’ın Bayrampaşa’da bulunan arsası üstünden İstanbul Büyükşehir Belediyesi kavşak geçirince, ünlü şarkıcı da haklı olarak bu projeye itiraz etti.

Tarkan’ın şirketi tarafından 2004 yılında İBB’e yapılan itiraz, geçtiğimiz Cuma günü karara bağlandı ancak çıkan karar Tarkan’ın lehine olmadı.

İmar planında söz konusu arazi üzerine 1720 metrekaresi çocuk bahçesi, 1150 metrekaresi yol, 2 bin 13 metrekarelik de konuk yapılabilecek durumda idi. Tarkan’da plan değişikliği talep etmişti.

Ünlü şarkıcı, arazisine önce akaryakıt istasyonu sonrasında da otel yapmak istedi ancak her iki değişiklik talebi de kabul edilmedi.

13 Mayıs 2016’da da İBB’nin arazi için geliştirdiği kavşak projesi onaylanınca, itiraz üzerine itirazı inceleyen İBB Meclis oturumunda da itiraz reddedildi.


Havacılık Yönetimi üzerine master programında yer alan, akademisyen adayı. Kültür sanat, televizyon, sinema ve magazin gibi kategorilerin haberciliğini yapmasının en büyük nedeni de bu alanlara yakından ilgisi. Amacı ise habercilik ilkelerinin korunduğu, haber okurlarına kaliteli ve yararlı haberleri sunmak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Özel Haber

Yukarı