Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Hollanda’ya bir tepkide Esra Erol’dan geldi!

Magazin

Hollanda’ya bir tepkide Esra Erol’dan geldi!

Atv’de yayınlanan Esra Erol’da programının başarılı sunucusu Esra Erol, Hollanda’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakan’ının şoke eden bir karar ile sınır dışı edilmesinin ardından sosyal medya hesabından tepkisini belirten bir mesaj paylaştı.

Hollanda'ya bir tepkide Esra Erol'dan geldi!

Günlerdir Dünya ve Türkiye gündemini meşgul eden, Türk bakanların yurt dışında ki programlarının iptal edilmesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda’dan sınır dışı edilmesi ile bir üst boyuta taşınmıştı.

İki ülke arasında kriz yaşanmasına neden olan gelişme, Türk bakan’ın Hollanda’da ‘istenmeyen kişi’ ilan edilmesi, korumalarının göz altına alınması ve daha sonra Hollanda polisi eşliğinde sınır dışı edilmesine dayanıyor.

Yine Hollanda’da yaşayan Türk’lere ve konsolos’luk önünde Türk gazetecilere de yapılan kötü muamele, faşistlik olarak algılanırken, sosyal medya sitesi twitter’da #FascistNetherlands hashtag’i ilk sıraya kadar yükseldi.

Ünlüler Hollanda için tepkilerini dile getirirken, Esra Erol, bir Türk vatandaşının polis köpeklerinin ısırılması ve polisin müdahele etmediği anları gösteren bir fotoğraf karesi paylaşarak “Bu fotoğrafı yorumlayamıyorum” dedi.

Esra Erol’un eşinin paylaşımı ise, eşine göre çok daha sert oldu. Esra Erol’un eşi Ali Özbir, “TÜRKİYE diyorum… akıllı olun diyorum… PORTAKALI soydurma diyorum… Anladınız siz onu… Mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır… Her olaya tepki koyan sosyal medya neredesin!” paylaşımında bulundu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı