Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Hitit Üniversitesinde sinema söyleşisi

hitit üniversitesinde sinema söyleşisi

Kültür Sanat

Hitit Üniversitesinde sinema söyleşisi

Hitit Üniversitesi’ne bağlı Sungurlu Meslek Yüksek Okulunda “Gençlerin Bakışıyla Sinema” ismi ile söyleşi düzenlendi.

<

Yönetmen Asistanı Tayfun Saçi’nin konuşmacı olarak katıldığı söyleyişye Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nun akademik personeli ve öğrencileri de ilgi gösterdi. Saçi, kendisinin de Meslek Yüksek okulu mezunu olduğunu, Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Programı bölümünde eğitim aldığını daha sonra dikey geçiş sınavı ile fakülteye geçiş yaptığını belirtti.

Tesadüf eseri ünlü yönetmen Hasan Basri Özdemir’in sayesinde, Nuri Bilge Ceylan’ı tanımasıyla hayatının değiştiğini belirten Tayfun Saçi, “Şans, İnanç, Aşk, Sevmek” ilkeleriyle çalışma disiplinini oluşturduğunu belirtti. Çeşitli dizi filmlerde yönetmen asistanlığı yapan Tayfun Saçi, dizilerin çekim hikâyeleri, kamera arkasında yaşananlar, dizilerin izlenme oranı rekabetlerinden bahsederek, toplumsal konuları ve milli duyguları konu alan dizilerin günümüzde daha çok izlendiğini ve ilgi gördüğünü belirtti.

Geçen yıl engelli farkındalığına dikkat çekmek için Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından çekilmiş olan işaret dili klibini izlediğini belirten Tayfun Saçi, bu yıl Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif ve Engelli Öğrenci Birim Temsilcisi Öğr. Gör. Özlem Bal ile görüşmeleri neticesinde Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile yeni bir işaret dili klibi çektiklerini, çok keyifli bir çalışma olduğunu ve kısa süre sonra klibin tamamlanıp paylaşılacağını söyledi.

Geleceğe yönelik projelerinden de bahseden Tayfun Saçi, Sungurlu Meslek Yüksekokulu ile farklı çalışmalar yapabileceklerini, ayrıca sinema dünyasından sürpriz isimleri Sungurlu Meslek Yüksekokuluna getirmeyi istediğini söyledi. Saçi, bir çok İl ve İlçenin tanıtım filmlerinin ve bir çok kısa filmin yönetmenliğini üstlendiğini azimle çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği “Gençlerin Bakışıyla Sinema” Bağlantı programı Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hamit Aksoy’un Tayfun Saçi’ye teşekkür plaketi takdimi ile sona erdi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Kurtlar Vadisi Vatan Darbe Girişimi Anlatıyor

← yazdı23 Ocak 2018

Film Haberleri

Canavar Filmi

← yazdı22 Ocak 2018

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018
Yukarı