Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Hamdi Alkan, koleksiyonunu 2. kez görücüye çıkardı!

Kültür Sanat

Hamdi Alkan, koleksiyonunu 2. kez görücüye çıkardı!

Yönetmen ve oyuncu olan Hamdi Alkan, 400’den fazla eski filmlere ait biriktirdiği afişleri bir kez daha görücüye çıkardı. 2. kez yapılan sergilemenin adresi Maltepe AVM Park oldu.

Hamdi Alkan, koleksiyonunu 2. kez görücüye çıkardı!

Daha önce de geçtiğimiz yıl Mayıs ayında görücüye çıkardığı koleksiyonu, bir kez daha meraklılarına sunan Hamdi Alkan, ‘Yeşilçam Film Afişleri’ adını verdiği sergisi 15-30 Mart arasında Maltepe AVM Park’da sergilenmeye devam edecek.

Yeşilçam’ın pek çok önemli eseri başta olmak üzere, 47 adet filmin afişini biriktiren Hamdi Alkan, “30 yıldır bu afişleri biriktiriyorum. Yaklaşık 400 tane… Sevgili Banu Noyan arşiv ve koleksiyon merakımı biliyordu. ‘Bunları halka açalım’ dedi. Bir kez denedik çok büyük ilgi gördü. Bu koleksiyonun turşusunu kuracak halimiz yok. Yavaş yavaş bütün koleksiyonumuzu halkımıza, sinemaseverlere ve seyircilerimize açmış olduk” açıklamalarında bulundu.

Alkan, geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda kendisine dargın olduğunu, “midesi olarak vicdanını da küçültmüş” heralde diyen Mehmet Ali Erbil’in sözleri hatırlatılınca da, “Mehmet Ali benim büyüğümdür. Benim için çok özeldir. Kızı da kızımdır. Benimle ilgili ne dese haklı. Ne dese kabulüm. Yoğunluktan arayamadım. Keşke bunu telafi etme şansım olsa. Keşke onu böyle üzmeseydim” cevabını verdi.

Açılışta, Serpil Çakmaklı, Gurur Aydoğan, Başak Güröz, Aslıhan Güner, Nida Şan, Açelya Elmas, Mustafa Mert Koç, Emre Kızılırmak, Temmuz Uğur Yıldız, İlayda Çengel ve Nedim Suri gibi isimler yer aldı.

Serpil Çakmaklı, rol aldığı “Yılanların Öcü” filminin afişini görünce duygulanırken, şu açıklamalarda bulundu:

“Bu güzel ve anlamlı sergi için öncelikle Banu Noyan ve Hamdi Alkan’a çok teşekkür ederim. Yeşilçam hiçbir zaman unutulmamalı. Bu açıdan benim için çok anlamlı bir sergi. Rol aldığım film afişini görmek beni çok duygulandırdı ve mutlu etti. Yeşilçam’daki saygıyı, hoşgörüyü, disiplini, şımarmamayı özlüyorum. İnsanlar ne oldum dememeli ne olacağım demeli. O merdivenleri çıkarken ustalarına saygıyı ve tevazuyu bırakmamalı”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı