Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Haluk Levent, İzmir Marşı klibi ile ilgili konuştu

Haluk Levent, İzmir Marşı klibi ile ilgili konuştu

Kültür Sanat

Haluk Levent, İzmir Marşı klibi ile ilgili konuştu

Sosyal medyada hızla yayılmaya başlayan, referandum da ‘HAYIR’ diyecek olan seçmenlerin de büyük beğenisini kazanan klip sonrası, Haluk Levent’de ‘HAYIR’ diyor denmişti.

Bu klibi ile ilgili konuşan ünlü şarkıcı, klibi için “Bu, hem ‘Evet’çilerin hem ‘Hayır’cıların, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin klibi” dedi.

Türkiye’nin yüzde 47’si ‘Evet’ dese bile, ben o yüzde 47’nin Mustafa Kemal düşmanı olduğuna inanmam, inanamam” diyen Haluk Levent, Hürriyet’ten Ayşe Arman’a konuştu.

“Son dönemlerde, çok acı ki neredeyse sesi kısılan bir marş oldu, bu da benim sinirime dokunuyordu. Neden sesi kısılıyor? ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa!’ dendiği için mi? Tabii ki böyle diyeceğiz. Bu ülkenin kurucusu o! Ama işler öyle bir hale geldi ki, neredeyse Mustafa Kemal’in adından bile rahatsız olunuyor” dedi.

YANACAKSAM YANMAM LAZIM

Marşı sipariş üzerine yorumlamadığını, hiç kimsenin de kendisine sponsor olmadığını anlatan Levent, günümüzde Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bir iş yapmanın zor olduğunu kaydederek, “Bunun bir tık sonrası, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bu ülkede artık yargılanacak hale gelmesi ve onun torunlarının da vatan haini ilan edilmesi! Böyle bir durumda, ben yanacaksam yanmam lazım…” dedi..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkililerinin, referandumda ‘Hayır’ diyecek yurttaşlara ‘terörist’ yakıştırması yapmasına tpeki gösteren Levent, “Son dönemlerde öyle bir ayrışma noktasına gelindi ki, eğer ‘Hayır’ çıkarsa, PKK’yla aynı yöndesiniz, FETÖ’yle aynı yöndesiniz deniyor… Olacak şey mi bu? Biz hepimiz biriz. Biz hepimiz Atatürk ve silah arkadaşlarının torunlarıyız. İster ‘Evet’ dersin, ister ‘Hayır’. Suçlamak, neredeyse vatan hainliğiyle bir tutmak niye?” diye konuştu.

Levent, yorumunun ‘Hayır’ klibi olmadığının da altını çizdi: “Bu bir ‘Hayır’ klibi değil! Bu, hem ‘Evet’çilerin hem ‘Hayır’cıların, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin klibi. Türkiye’nin yüzde 47’si ‘Evet’ dese bile, ben o yüzde 47’nin Mustafa Kemal düşmanı olduğuna inanmam, inanamam.”

Kaynak: hurriyet.com.tr


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı