Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Genç Star Müzik yarışma başvurusuna yüksek katılım

genç star 2016 müzik yarışması

Kültür Sanat

Genç Star Müzik yarışma başvurusuna yüksek katılım

Osmangazi Belediyesi tarafından 9’uncusu düzenlenecek olan liseler arası Genç Star 2016 müzik yarışması’na başvuran sayısı her yıl daha da artıyor.

<

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen müzik yarışmasının elemelerine 38 okul başvururken bu sene başvuran okul sayısı 59’a yükseldi. Geleceğin sesi olmaya aday gençlerin sergiledikleri performanslar profesyonel ses sanatçılarını aratmadı

Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk Pop Müziği gibi kategorilerde eserleri seslendiren liseli star adayları, En İyi Grup, En İyi Erkek Solist, En İyi Bayan Solist, En İyi Düzenleme, En İyi Orkestra ve En İyi Solo Çalgı kategorilerinde finale kalmak ter döktü. Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Dede Efendi Salonundaki elemelere şehir merkezinin yanı sıra Yenişehir, İnegöl, Orhangazi, Gemlik ve Mustafakemalpaşa gibi pek çok ilçeden de okul katıldı. 3 gün süren elemelerde 110’dan fazla eserin seslendirildi. Jüri üyeleri finalistleri belirlemekte oldukça zorlandı.

genç star 2016 müzik yarışmasından resimler

Genç Star müzik yarışmasının finalleri 14 Ocak’ta Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi salonunda yapılacak. Bu yılın ‘Genç Star’ının belirleneceği finallerin jüri üyeleri arasında Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu solisti Dilek Türkan, pop müziğin sevilen sanatçılarından Ceylan Ertem ile Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. İsmail Göğüş, Yrd. Doç. Dr. Ersen Varlı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Mert Kocaili yer alıyor. Elemelerde jüriye başkanlık eden Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. İsmail Göğüş, sahne hakimiyeti, entonasyon, orkestra, enstrüman uyumu ve yorum gibi kriterler dikkate alındığı elemelerde 70 ve üzeri puan almayı başaranlar okulların finallerde yarışacağını söyledi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018

Film Haberleri

Cm101mmxi Fundamentals Gösterisi

← yazdı15 Ocak 2018

Film Haberleri

Bana Masal Anlatma Aşk Dolu Bir Film

← yazdı15 Ocak 2018
Yukarı