Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Genç Piyanist Hakan Başar’ın konseri Şubat’ta Akbank Sanat Sahnesinde

Genç Piyanist Hakan Başar'ın konseri Şubat'ta Akbank Sanat Sahnesinde

Kültür Sanat

Genç Piyanist Hakan Başar’ın konseri Şubat’ta Akbank Sanat Sahnesinde

Sekiz yaşındayken piyano çalmaya başlayan Hakan Başar, 8 Şubat Çarşamba günü Akbank Sanat Sahnesinde müzik severlere piyano konseri vermeye hazırlanıyor.

Bas’ta Eren Turgut, davulda da Alkan Başar’ın eşik edeceği konser akşam 20.00 da müzik severlerle buluşacak.

Genç piyanist caz standartlarından oluşan bir repertuar ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Hakan Başar Kimdir?

8 yaşında piyanoya başlayan Hakan Başar, ilk çalışmalarını Moskova Devlet Konservatuarı’ndan Mikhail Iskrov’la yaptıktan sonra, babası ile caz piyano çalışmalarına başladı. Sırasıyla Bill Cunliffe, Noah Baerman, Andy LaVerne, David Berkman gibi caz piyanistlerinin müfredatı ile çalışıp sonrasında Michel Petrucciani, Oscar Peterson, Keith Jarrett, Hank Jones, Kenny Barron, Bill Evans,Tommy Flanagan transkripsyon ve repertuvarı ile başta 5. Pera Müzik Festivali olmak üzere ilk konserlerini verdiğinde 10 yaşındaydı. İlerleyen süreçte, “Tribute Michel Petrucciani”, “Tribute Oscar Peterson & Keith Jarrett” gibi projelerle Büyük Kulüp, CKM, İstanbul Hilton, BBVA (Esma Sultan), Akbank Sendikasyon İmza Töreni (Raffles Hotel), Akçansa (Sabancı Center) gibi etkinliklerde sahne aldı.

Öğrenim hayatının yanı sıra müzik çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Başar, 2015 ‘in sonlarında girdiği albüm deneme kayıtlarını İTÜ MİAM Stüdyolarında gerçekleştirdi. Joy Jazz Radio, Karnaval TV,Radyo Cazkolik,Allianz Platformu Motto Müzik Recording ve Kültür TV program etkinliklerinin yanı sıra Nisan 2016’da 6. Pera Müzik Festivali, Arsu Sanat Bahar Şenlikleri, İstanbul Caz Festivali / Genç Caz etkinliklerine katıldı.

Konser Bilgisi:

Hakan Başar: Piyano

Bas: Eren Turgut

Davul: Alkan Başar

Yer: Akbank Sanat

Tarih: 8 Şubat 2017, Çarşamba

Saat: 20.00

Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı