Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Game of Thrones’u sızdıran 4 Hintli tutuklandı

Game of Thrones'u sızdıran 4 Hintli tutuklandı

Televizyon

Game of Thrones’u sızdıran 4 Hintli tutuklandı

Dünya’nın en çok indirilen dizisi olan ve en çok izlenenleri arasında yer alan HBO’nun efsane dizisi Game of Thrones’u sızdırdığı şüphesi ile 4 Hintli yakalanıp, tutuklandı.

Tutuklanan 4 kişiden 3’nün, Game of Thrones’un Hindistan’da ki internet haklarını elinde bulunduran Hotstar isimli firma adına verileri depolayan Prime Focus Technology isimli firmada çalıştıkları öğrenildi.

Yeni sezona ait dördüncü bölüm yayın tarihi olan 4 Ağustos’tan günler önce internete sızdırılmış, sızdıranlar 1.5 terabaytlık veri çaldıklarını açıklamıştı.

Yayıncı kuruluş HBO ise e-posta sisteminin tamamen ele geçirildiğine inanmadıklarını belirtmişti.

Diğer yandan, Hindistan’daki tutuklamaların bilgisayar korsancılığı ile değil sızdırılan bir bölüm ile ilgili olduğu ifade ediliyor.

AFP haber ajansına konuşan Mumbai Emniyet Müdür Yardımcısı Akbar Pathan, gelen şikayet sonucu başlatılan soruşturma kapsamında, yedinci sezonun dördüncü bölümünü izinsizce yayınlayan dört kişinin tutuklandığını açıkladı.


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı