Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ferhat Göçer, Sağlık Bakanlığı’na danışman oldu

Ferhat Göçer, Sağlık Bakanlığı'na danışman oldu

Genel

Ferhat Göçer, Sağlık Bakanlığı’na danışman oldu

Yoğun konser temposu nedeni ile aktif olarak doktorluk yapamayan ünlü şarkıcı Ferhat Göçer, Sağlık Bakanlığı bünyesine danışman olarak işe alındı.

HT Magazin’den Bülent İpek’in haberine göre, Ferhat Göçer, sağlık okuryazarlığını artırma projesine danışman olarak atandı. Bakanlıkta oluşturulan bu çalışma grubuna danışmanlık yapacak olan ünlü şarkıcı aylık olarak da yaklaşık 5 bin lira maaş alacak.

Toplantılara katılıp, danışman olarak seminer veren Ferhat Göçer, bu kapsamda hazırlanan tanıtım filmleri için de katkıda bulunuyor. Diyabetten kansere kadar yaygın olan sağlık sorunları üzerine halkı bilgilendirmek için görev yürütüyor. Ünlü olması vesilesi ile de bakanlık, bu çalışmalarda daha fazla insana sesini duyurabiliyor.

Danışmanlık görevi ile ilgili açıklama yapan Göçer, “Cerrahlık arada bir yapılacak iş değil. Şu an müziğe ağırlık verdiğim için yapamıyorum ama doktor olarak sağlık okuryazarlığı projesinde çalışmaktan onur duyuyorum” dedi.


Havacılık Yönetimi üzerine master programında yer alan, akademisyen adayı. Kültür sanat, televizyon, sinema ve magazin gibi kategorilerin haberciliğini yapmasının en büyük nedeni de bu alanlara yakından ilgisi. Amacı ise habercilik ilkelerinin korunduğu, haber okurlarına kaliteli ve yararlı haberleri sunmak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı