Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Fatih Erkoç, İzmir fuar’ında sahne aldı

Fatih Erkoç, İzmir fuar'ında sahne aldı

Kültür Sanat

Fatih Erkoç, İzmir fuar’ında sahne aldı

86.İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında bir konser veren Fatih Erkoç, arabesk müziğin efsane parçalarından Emmioğlu’nu caza uyarlayarak yoğun alkış aldı.

<

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Folkart’ın ana sponsoru olduğu İzmir Enternasyonal Fuarı (İZEF), binlerce kişiyi ağırlıyor. Bu yıl 2. kez organize edilen Mogambo Caz Gecelerinin konuğu ise ünlü sanatçı Fatih Erkoç oldu. Caz müziğinin sevilen ismi Fatih Erkoç, sahne performansıyla İzmirlilere unutmaz bir gece yaşattı. Sahnede İzmir’i çok sevdiğini dile getiren Erkoç, İzmir’de her sahneye çıkışında ayrı bir heyecan hissettiğini belirtti. Erkoç, sahnede farklı dillerde caz parçaları seslendirdi. Özellikle arabesk müziğin efsane parçalarından ’Emmioğlu’nu caza uyarlayan Erkoç, dinleyicilerinden yoğun alkış aldı.

Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosunda ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen Zihni Göktay’ın başrolünü oynadığı Hisse-i Şayia “Bir Evlilik Komedisi” oyunu önceki gün olduğu gibi dün de yoğun ilgi gördü. Oyun sonunda Folkart Fuar Koordinatörü ünlü oyuncu Volkan Severcen, usta tiyatro sanatçısı Zihni Göktay ve beraberindekilere çiçek vererek teşekkür etti.

Aydan Şener: Çok seviyorum İzmir seyircisini

İsmet İnönü Kültür Merkezinde ise yine ünlü isimler sahnedeydi. İzmirliler, Haldun Dormen’in sahneye koyduğu Aydan Şener’in ve birçok ünlü ismin rol aldığı ’Sevgilime Göz Kulak Ol’ isimli tiyatro oyununa büyük bir ilgi gösterdi. Tiyatroseverler oyun bitiminde oyuncuları uzun süre ayakta alkışladı. Oyun sonrası konuşan oyuncu Aydan Şener, İzmir’i ve İzmirlileri çok sevdiğini söyledi. Aydan Şener, “Güzel İzmir, Türkiye’nin incisi ve her bakımdan gururu olan İzmir’i ve İzmirlileri çok seviyorum. İzmir’e ne zaman gelsek hep aynı tatlılık ve sevecenlikte bir seyirciyle karşılaşıyoruz. Çok seviyorum İzmir seyircisini” dedi.

Öte yandan, Folkart Academy bünyesinde tiyatro eğitimi alan öğrenciler, ilk oyunları Sersefil Müzikali ile sahneye çıkıyor. “Sanata Değer” sloganıyla yola çıkan Folkart Academy’de tiyatro eğitimi alan öğrenciler, usta tiyatro sanatçıları ile aynı sahneyi paylaşacak. Ustalarla Tiyatro Atölyesinde eğitim alan 28 özel sınıf öğrencisi “Sersefil” isimli müzikali İzmir Enternasyonal Fuarında sahneleyecek. Öğrencilerin profesyonel tiyatro oyuncuları ile birlikte sunacağı müzikal, Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosunda 26-27 Ağustos tarihlerinde İzmirlilerle buluşacak. Müzikalin ise uyuşturucu bağımlılığının, insan hayatlarına olumsuz etkilerini, darmadağan olan büyük bir aşk hikayesi üzerinden ele aldığı belirtildi.

(İHA)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yeni Haberler

Film Haberleri

Canavar Filmi

← yazdı22 Ocak 2018

Film Haberleri

Kelebek Etkisi Bilim Kurgu

← yazdı21 Ocak 2018

Film Haberleri

Esaretin Bedeli Çok Fazla Beğenildi

← yazdı20 Ocak 2018

Film Haberleri

Kocan Kadar Konuş Romantik Komedi

← yazdı19 Ocak 2018

Film Haberleri

Adore Romantik Film

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

Adalet Birliği Justice League

← yazdı18 Ocak 2018

Film Haberleri

About Time Filmi

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Grinin Elli Tonu Dram ve Aşk

← yazdı17 Ocak 2018

Film Haberleri

Deadpool Fantastik Bir Film

← yazdı16 Ocak 2018
Yukarı