Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Farklı Perspektifler Kısa Film Festivalinin konusu Ütopya oldu

Kültür Sanat

Farklı Perspektifler Kısa Film Festivalinin konusu Ütopya oldu

Geçtiğimiz yıllarda, “Yabancı”, “Kimlikler”, “Sınır” gibi temalara odaklanan festivalin bu yılki teması ‘Ütopya’ olarak belirlendi. Aynı zamanda, 5’incisi düzenlenecek olan festivalin önemli özelliklerinden biride ‘take-a-way’ niteliğinde ki tek festival olması.

Farklı Perspektifler Kısa Film Festivalinin konusu Ütopya oldu

Şimdiye kadar Sofya, Berlin, Kopenhag, Oldenburg, Talin ve Madrid, Leipzig ve Yogyakarta gibi pek çok şehirde gerçekleştirilen festival’in ağı her geçen yıl genişliyor. Kısa Film Festivali, İstanbul’dan sonra özel seçkilerle Berlin ve São Paulo’da gerçekleştirilecek.

Festivalin Odak Noktası ‘ÜTOPYA’

Her yıl ulusal ve uluslararası gündemin içinden sosyal bir meseleye odaklanan festivalin 2017 teması Türkiye ve dünyada gerçekleşen olumsuzlara bir tepki olması için ütopya olarak belirlendi. Film programı ve yan etkinlikleriyle ütopya konusuna odaklanan festivalin amacı, izleyicileri hayal kurmaya ve hayalleri hatırlamaya yönlendirmek…

100’ün üzerinde kısa filmin gösterileceği festivalde filmler; hayallere ve düşlenene odaklanan Ütopya, kültürel görüş ve yaşam farklılıkların ortaya konduğu Kültürel Bakış, değişimin kendisine, düşüncesine ve pratiklerine yoğunlaşan Değişim Deneyimi, komedi filmlerinin yer aldığı Gülünç, kadın öykülerini ve deneyimlerini anlatan Mor Portreler, ayrımcılığa karşı Şemsiye, çocuklara dair filmlerin yer aldığı Kaleydoskop ve geçmiş ve nostaljiye odaklanan Çok Uzak Çok Yakın gibi bölüm başlıkları altında izleyiciyle buluşacak.

SALT GALATA’DA GÖSTERİLECEK

SALT Galata oditoryumunda gösterilecek olan filmler ücretsiz izlenebilecek. Festivalle ilgili detaylı bilgilere, festivalin resmi web sayfası www.icpsff.com ya da www.katadromart.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı