Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Enver Aysever’den tek kişilik gösteri

enver aysever tek kişilik gösteri

Kültür Sanat

Enver Aysever’den tek kişilik gösteri

Enver Aysever, “Mırıldandıklarım Haykırdıklarım” adını verdiği tek kişilik gösterisi ile sahne aldı.

Gazeteci-Yazar Enver Aysever, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Aysever, kızına yazdığı mektuplarını ve yaşamının farklı dönemlerine dair anılarını, hikayelerini fotoğraflar ve dönem müzikleriyle izleyiciyle paylaştı.

Gazeteci-yazar Enver Aysever, “Mırıldandıklarım Haykırdıklarım” isimli tek kişilik gösterisiyle Maltepelilerle buluştu. Enver Aysever, yazıp, yönetip oynadığı oyununda izleyicileri, çocukluk ve gençlik dönemlerini yaşadığı 1970’li ve 1980’li yıllara yolculuğa çıkardı. Günümüzde cep telefonlarıyla hayatların çekildiğini ifade eden Aysever, “Eskiden albümlere bakıp geçmişe dönerdik. Yeni kuşak 1970’li yıllardan söz edince, 19. yüzyılda bir dönem zannediyor” dedi. Aysever geçmişe dair yolculuğunda, dönemin siyasi aktörlerinin ve siyasi koşullarının ailesine ve yaşantılarına bıraktığı izleri izleyiciye aktardı.

enver aysever mırıldandıklarım haykırdıklarım gösterisi

İzleyicilerin aynı zamanda katılımcısı olduğu interaktif oyunda Aysever, izleyiciye ev ödevi vererek geleceğe dair mektuplar yazdırdı.


Muğla Marmaris'te yaşıyorum. Uzun yıllardır profesyonel olarak web yöneticiliği ve çeşitli platformların editörlüklerini üstlendim. Dürüst, ilkeli ve etik habercilik en önemli kriterim olup, sizlere içerik kapsamımız dahilinde en güncel haberleri sunmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı