Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Engelli öğrenciler için Karagöz ve Hacivat gölge oyunu sahneletildi

engelli öğrenciler için karagöz ve hacivat sahneletildi

Kültür Sanat

Engelli öğrenciler için Karagöz ve Hacivat gölge oyunu sahneletildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Müzesi sanatçıları, ‘Karagöz ve Hacivat’ gölge oyununu sahneletti

Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Müzesi sanatçıları Ercan Aksakal ve Osman Ezgi, Rüveyde Dörtçelik Özel Eğitim Ortaokulu-Mesleki Eğitim Merkezi’nde zihinsel engelli öğrencilerle bir araya geldi. Sanatçılar, öğrencilere tanıttıkları Karagöz ve Hacivat’ın eğlenceli diyaloglarını da perdeye yansıttı.

engelli öğrenciler için karagöz ve hacivat gölge oyunu

Türk kültürünün en köklü geleneksel değerlerinden olan ‘Karagöz ve Hacivat’ gölge oyunu, öğrencilere moral verdi. Okulda 3 seans halinde gerçekleştirilen gösteriyi 180 öğrenci ilgiyle izledi. Karagöz ile Hacivat’ın esprileriyle gülüp eğlenen öğrenciler, gösteriyi çok beğendiklerini söyledi. Rehber Öğretmen Yaşar Dilber’in çabaları sayesinde öğrenciler, Karagöz ve Hacivat ile mutlu bir gün geçirdi. Gösterinin sonunda öğrenciler, Karagöz ve Hacivat tasvirlerini yakından inceleme imkanı da buldu.


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı