Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Edebiyat Günleri’nde Zülfü Livaneli’ye ödül

Edebiyat Günleri'nde Zülfü Livaneli'ye ödül

Kültür Sanat

Edebiyat Günleri’nde Zülfü Livaneli’ye ödül

Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Edebiyat Günleri’nde unutulmaz şarkıları ile dik duruşu ile Zülfü Livaneli’ye ‘Onur Ödülü’ verildi.

Antalya Edebiyat Günleri kapsamında gerçekleştirilen törende, geçtiğimiz yıl Onur Ödülü’ne Firuzan layık görülmüştü. Bu yılki sahibi ise Zülfü Livaneli oldu.

300’ün üzerinde şarkısı, 40 dilde çevrilmiş romanları nedeni ile bu ödüle layık görülen Livaneli’nin, Serenad adlı kitabının küçük bir kısmı da 12 kişilik keman orkestrası, piyano ve bale eşliğinde yorumlandı.

Ödül’ünü alırken konuşan Zülfü Livaneli teşekkürlerini iletirken, Serenad’ın yorumlanması ile ilgili de açıklamada bulundu.

“Burada Serenad romanının ilk kez sahneye uyarlanışını gördüm. Müzikle, baleyle, tiyatroyla hepsi birleştirilmiş. Arkadaşlarımızın emeğine çok teşekkürler. Bana gerçekten büyük sürpriz oldu. Romanda yazdığım karakterleri sahnede görmek ilginç bir şey” açıklamasında bulundu.


İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Evlenmeden önce Markafoni'de çalışıyordum. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması keyifli haberler üretebilmek için bizzat yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini Türkiye'ye yani sinehaber okurları olan sizlere ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı